Турският президент Реджеп Тайип Ердоган разкритикува силно западните медии заради тяхното отразяване на икономическата ситуация в страната. Части от западния свят с „всичките си медийни органи“ представя турската икономика, сякаш тя „колабира и умира", заяви Ердоган в четвъртък на конференция в Анкара, цитиран от DPA.
Критиката на Ердоган е насочена преди всичко към в. Financial Times. Изданието съобщи, че турската централна банка е укрепила валутните си резерви с „милиарди долари от краткосрочни облигации“, като по този начин повишава опасенията сред инвеститорите, че Турция не е в състояние да се бори с евентуалната нова криза на лирата.
„Хей, Financial Times, познаваш ли тази Турция, която прие четири милиона бежанци?", каза Ердоган. „Колко бежанци има във вашата страна? Нека да поговорим за това“. Президентът заяви още, че вестниците могат да пишат това, което искат, но Турция стои изправена и напредва.
От края на 2018 г. турската икономика е в рецесия. Инфлацията възлиза на около 20%, като преди всичко храната става все по-скъпа. През януари равнището на безработица достигна 14,7%, което е най-високото ниво за последните десет години.


Мъж стреля след скандал с младежи в София
Първи заразен с хантавирус в Румъния
Си Дзинпин ще посети САЩ през есента
Мотористи протестираха с шествие по два лъча във Варна
Конкурс на Обсерваторията във Варна е част от честванията по случай Международния ден на светлината
Никола Янков: Новото правителство може да пропилее репутационния бонус от еврото
ОАЕ ще удвоят капацитета си за износ на петрол извън Ормузкия проток до 2027 г.
Honda и Nissan може да подновят разговорите за обединение
Печелившите и губещите от срещата на върха на Тръмп и Си Дзинпин в Пекин
Китайската икономика започва поредно тримесечие с дивергенция на растежа
Ето как новият модел на BYD върви на три колела
Музеен експонат отнесе глоба за превишена скорост
Цялата гама на MINI с 5 звезди от Euro NCAP
Провали ли се наистина електромобилът?
Zeekr стъпва на българския пазар с първи официален дилър
Светът изгаря своята мрежа за сигурност от петрол
Джей Ло видимо флиртува с колегата си Брет Голдщайн
Пеканов: Проблемите покрай еврото у нас са от безвремието и безвластието
преди 7 години Турция е с нарастващи щети от грешния начин за работа на Турската централна банка.До 2 часа време след въвеждане на правилен начин за работа на Турската централна банка, Президентът на Турция Реджеп Тайип Ердоган ще прекрати опасността за нарастване на рецесията в Турция. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години Те и зомбитата са изправени и ходят отговор Сигнализирай за неуместен коментар