Американският президент Барак Обама призова федералните агенции да разработят значително по-високи стандарти за горивото за средни и големи камиони, пише New York Times.
Идеята представлява важна стъпка от програмата на президента за повишаване на производителността на бизнеса и намаляването на потреблението на петрол. Последното пък ще доведе до редуцирането на вредни емисии.
Твърдението, че постигането на устойчив икономически растеж и намаляването на замърсяването на могат да се случат заедно, е една голяма заблуда, обясни Обама в Мериленд.
Агенцията за защита на околната среда и Департаментът по транспорт имат срок до март 2016 г. да въведат новите изисквания за по-ефективното използване на гориво.
От своя страна автомобилната индустрия вече е започнала работа по завишените стандарти за своите най-нови модели. Редица малки и средни компании в САЩ продължават да използват стари камиони и пикапи за превоз и доставки, а това значително увеличава разходите им.
Подробности за новите правила вижте във видеото на Bulgaria On Air!


България между бума и капана на догонването – икономика на растящи цени, строителство и услуги
Най-богатите 10% от потребителите нанасят най-тежките щети на планетата - и вероятно сте сред тях
Морето в Гърция срещу родното море: Вечният спор къде е по-евтино
ЕЦБ: България вече е в еврозоната, докато останалите кандидати изостават
След началото на сезона: Прогнози за туризма по Черноморието
AI и VR превръщат публиката в съавтор на имерсивното изкуство
В ерата на AI SaaS компаниите трябва да се променят, за да останат на пазара
Фондовият пазар в САЩ е скъп, но не чак тревожно
Марвин Кинг: Анди Бърнам трябва да е смел
Твърде рано е да дишаме спокойно за икономиката на Китай
Плазмена лампа премахва микробите в колата
Адските жеги в Европа предизвикаха стачка в завод на Stellantis
Мечка разби чисто нов Ford F-150
Прогноза: Скъпото гориво слага край на модерните автомобили
Volkswagen ID. Buzz става кемпер срещу 2600 евро
5 летни плода за красива кожа през лятото
Миков: Членовете на ВСС ще се избират по стария начин
Кендъл Дженър и Джейкъб Елорди са обсебени един от друг
Все повече хора над 40 пътуват сами – и причините са изненадващи
Крум Зарков: Няма нужда от истерия, а от разумен бюджет
преди 12 години Просто започнете ускорено преминаване на големите камиони на газ Форд вече го прави Проблема е по-вече логистичен - за строителство на газови станции Но много скоро голяма част от товарните камиони ще изпозват гориво от втечнен газ Много скоро Повервайте ми отговор Сигнализирай за неуместен коментар