Бюджетният дефицит на САЩ вероятно ще се понижи с 60 млрд. долара през 2015 г. заради силните приходи, заяви официалната бюджетна служба на Конгреса във вторник. Тя добавя, че правителството може да изплати сметките си без да повиши тавана на дълга в началото на декември, съобщава Ройтерс.
Оценката на службата в момента е за дефицит от 426 млрд. долара за фискалната 2015 г., което е по-ниско от прогнозираните 486 млрд. долара през март. Очакваният дефицит за 2016 г. е за 414 млрд. долара, което е с 41 млрд. долара по-малко от предишните прогнози.
Постепенно свиващият се дефицит може да укроти някои искания в Конгреса за по-дълбоки съкращения на разходите. Законодателите обсъждат разходите за фискалната 2016 година, която започва на 1 октомври.
По-добрата от очакванията събираемост на данъците също означава, че извънредните мерки за управление на паричните средства на финансовото министерство на САЩ, въведени след като през март изтече разширяването на тавана на дълга, може да отложи федералния дефолт по изплащането на задълженията с още малко време.
По-рано бюджетната служба заяви, че министерството на финансите вероятно ще изчерпи всичките си останали възможности за кредити през октомври или ноември. В последните си насоки службата обяви, че това е по-вероятно да се случи между средата на ноември и началото на декември заради допълнителните приходи.


Морска гара-Варна става на 58 години
11-годишно момче бе спасено три дни след земетресенията във Венецуела
Жена загина при пожар във Варна
Горещо време в цялата страна днес
AI супербалонът е готов да се спука, предупреждават хедж фондове в Китай
Стармър напуска „Даунинг стрийт“ без ясна политическа идентичност
Ford наема отново инженери, тъй като AI не се справя с качеството
Историята се повтаря в Америка, част 4
Историята се повтаря в Америка, част 3
Toyota Classic - най-рядката кола на марката с дизайн от 30-те
Тръмп на война с петролните гиганти
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Toyota превръща „стария“ RAV4 в офроудър
Само Путин е над него: Кой е "пазителят на тайните" на Кремъл и как западните служби го разкриха?
За първи път в България оперираха "пеперудено дете" в "Пирогов"
Иво Сиромахов за ИТН: Някак си се самоизчегъртаха
Рекордната горещина в Европа: Жегата се измества на изток СНИМКИ
преди 10 години "може да отложи федералния дефолт по изплащането на задълженията с още малко време"И до кога така?! То дефолта е факт и понастоящем, но ми е чудно ще почнат ли да се опитват да си оправят търговския баланс или нямат никакво намерение да се спират да крадат и ще разчитат на плащане в долари, които могат да си измислят безпроблемно ( да ги взимат на заем от себе си, ако трябва да сме точни). В дългосрочен план няма как да работи такъв модел, заради деградацията на населението, предизвикана от субсидирано, а не конкурентно съществуване. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години "може да отложи федералния дефолт по изплащането на задълженията с още малко време"И до кога така?! То дефолта е факт и понастоящем, но ми е чудно ще почнат ли да се опитват да си оправят търговския баланс или нямат никакво намерение да се спират да крадат и ще разчитат на плащане в долари, които могат да си измислят безпроблемно ( да ги взимат на заем от себе си, ако трябва да сме точни). В дългосрочен план няма как да работи такъв модел, заради деградацията на населението, предизвикана от субсидирано, а не конкурентно съществуване. отговор Сигнализирай за неуместен коментар