Бюджетният дефицит на САЩ вероятно ще се понижи с 60 млрд. долара през 2015 г. заради силните приходи, заяви официалната бюджетна служба на Конгреса във вторник. Тя добавя, че правителството може да изплати сметките си без да повиши тавана на дълга в началото на декември, съобщава Ройтерс.
Оценката на службата в момента е за дефицит от 426 млрд. долара за фискалната 2015 г., което е по-ниско от прогнозираните 486 млрд. долара през март. Очакваният дефицит за 2016 г. е за 414 млрд. долара, което е с 41 млрд. долара по-малко от предишните прогнози.
Постепенно свиващият се дефицит може да укроти някои искания в Конгреса за по-дълбоки съкращения на разходите. Законодателите обсъждат разходите за фискалната 2016 година, която започва на 1 октомври.
По-добрата от очакванията събираемост на данъците също означава, че извънредните мерки за управление на паричните средства на финансовото министерство на САЩ, въведени след като през март изтече разширяването на тавана на дълга, може да отложи федералния дефолт по изплащането на задълженията с още малко време.
По-рано бюджетната служба заяви, че министерството на финансите вероятно ще изчерпи всичките си останали възможности за кредити през октомври или ноември. В последните си насоки службата обяви, че това е по-вероятно да се случи между средата на ноември и началото на декември заради допълнителните приходи.


18-годишен шофьор загина в катастрофа
Германия отчете най-топлата си нощ
Какво ще бъде времето в понеделник?
Никола Цолов с четвърта победа във Формула 2
Борисов: При ГЕРБ цяла Европа говореше за финансовата дисциплина на България
Европа има 6 млрд. причини за нов налог върху купувачите в интернет
Без дипломация, моля, ние сме американци
Европейските оръжейни компании са пред нов фронт от проблеми
AI супербалонът е готов да се спука, предупреждават хедж фондове в Китай
Стармър напуска „Даунинг стрийт“ без ясна политическа идентичност
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Mercedes поиска от служителите си повече работа за... без пари
Toyota Classic - най-рядката кола на марката с дизайн от 30-те
Тръмп на война с петролните гиганти
Петкова: Посоката, в която управляващите тласкат страната, е един омагьосан кръг
В кадър: "Славия" изпрати в последния им път двете деца, загинали на "Тракия"
Никола Цолов отново с триумф във Формула 2
Борисов обяви: ГЕРБ гради алтернативно правителство за деня, в който ще управляваме
Цените на част от храните продължават да спадат
преди 10 години "може да отложи федералния дефолт по изплащането на задълженията с още малко време"И до кога така?! То дефолта е факт и понастоящем, но ми е чудно ще почнат ли да се опитват да си оправят търговския баланс или нямат никакво намерение да се спират да крадат и ще разчитат на плащане в долари, които могат да си измислят безпроблемно ( да ги взимат на заем от себе си, ако трябва да сме точни). В дългосрочен план няма как да работи такъв модел, заради деградацията на населението, предизвикана от субсидирано, а не конкурентно съществуване. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години "може да отложи федералния дефолт по изплащането на задълженията с още малко време"И до кога така?! То дефолта е факт и понастоящем, но ми е чудно ще почнат ли да се опитват да си оправят търговския баланс или нямат никакво намерение да се спират да крадат и ще разчитат на плащане в долари, които могат да си измислят безпроблемно ( да ги взимат на заем от себе си, ако трябва да сме точни). В дългосрочен план няма как да работи такъв модел, заради деградацията на населението, предизвикана от субсидирано, а не конкурентно съществуване. отговор Сигнализирай за неуместен коментар