Дипломати от Европа, Китай и Русия обсъждат ново споразумение с Иран в надежда да бъде спасена ядрената сделка, от която САЩ се отказаха. Новото споразумение предвижда на Иран да бъде оказана финансова помощ, като в замяна Техеран ограничи разработките си за балистични ракети и намесата си в страните от региона. Това твърди в днешния си брой немският вестник "Билд ам зонтаг", цитиран от Ройтерс и БТА.
Дипломатите щели да се съберат следващата седмица във Виена за среща под председателството на Хелга Шмит, високопоставен дипломат от ЕС.
Таблоидът, който се позовава на източници от ЕС, пише още, че на заседанието в австрийската столица ще бъдат представени Германия, Великобритания, Китай, Русия и Франция, но не и САЩ. Не е ясно дали Иран, който досега е отхвърлял призивите да спре ракетните си разработки, ще има свой пратеник във Виена.
Със сключеното през 2015 г. споразумение Иран се съгласи да ограничи своите ядрени програми в замяна на снемане на повечето западни санкции. Едно от основните възражения на американския президент Доналд Тръмп срещу тази сделка е, че тя не обхваща иранските ракетни програми и иранската подкрепа за въоръжени групировки в Близкия изток, които Западът смята за терористични, припомни Ройтерс.


Куриер де Балкан: България блести на международната сцена с Джирото и победа на Евровизия
Голяма бяла акула е заснета в централната част на Средиземно море
Световните конфликти достигнаха връх през 2025 г.
Директорът на „Евровизия“ : България впечатли с изключително бързата реакция на институциите
Зеленски пред „Гардиън“: Русия губи инициативата, а войната постепенно се обръща в полза на Украйна
Петте елемента в изграждането на учителя: Липсата на една брънка скъсва веригата
Великобритания трудно ще възстанови щетите от Brexit върху икономиката си
Износът и вносът на Китай скочиха през май благодарение на AI
Поръчките на петролни супертанкери надминаха рекорда от 2008 г.
Бунтът срещу центровете за данни заплашва бъдещето на AI
Една грешка създаде златните джанти на Subaru
Изкуственият интелект на TikTok вече е в 7 милиона коли
Новото Audi Q7 – само дизел, Matrix LED и три окачвания по избор
Защо фабричните гуми са различни от тези, които си купувате от магазина
BYD се включи в атаката срещу Ferrari
Полицията проверява незаконна помпена станция за над 500 000 лв. на яз. "Студен кладенец"
Приятелите на Джей Ло се надяват тя да даде шанс на Брет Голдстин
Диетата MIND: Шест храни за здрав мозък
Защитиха пътя към резиденцията на Путин във Валдай с мрежи против дронове
ЕС има тайвански проблем на стойност 2 трилиона долара
преди 8 години ..изпада ли в изолация сащ отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години ...има за цел но още не е унищожила нито една държава за разлика от твоите "ангели" / ....великата америка.. /, които само за последните няколко години съсипаха 4-5 държави. ....отворете очи и за тези неща. ...случи ли се тази беда?....да, случи се и къде в цялата тази разруха да намерим лозунга, зад който застанаха разрушителите на тези суверенни държави? ...там, в тези разрушени и опустошени от войната държави, хората по-щастливи ли са от преди да им се случи демократизирането по американски? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Това ще се превърне в поредната сделка с дявола.За съжаление една от основната цел на аятоласите е унищожението на поне една чужда държава а всичко останало са само различни средства за постигането на тази цел. В една от знаменитите си речи чаллмата казва че дори унищожението на Израел да им струва жертва на 90% от населението на Иран това пак ще е победа за свещения ислям. отговор Сигнализирай за неуместен коментар