По-голяма част от основните индекси на фондовата борса в Ню Йорк приключиха с ръстове на фона на повишения оптимизъм относно вероятността за по-агресивно разхлабване на паричната политика от страна на Федералния резерв на САЩ, съобщава CNBC.
Бенчмаркът на сините чипове Dow Jones Industrial Average се понижи с 0,02% до 27 215,16 пункта.
Широкият измерител S&P 500 напредна с 0,30 на сто до 2993,31 пункта.
Технологичният показател Nasdaq Composite отчете ръст от 0,18% до 8199,66 пункта.
По-рано днес CNBC съобщи, че броят на американците, подали заявления при безработица в САЩ, се е повишил през миналата седмица на фона на иначе стабилен пазар на труда въпреки някои сигнали, че икономическата активност се забавя.
Първоначалните заявления при безработица са се увеличили с 8 хил. до сезонно-коригираните 216 хил. през седмицата, приключила на 13 юли.
Данните от предходната седмица бяха ревизирани в посока надолу с 1000 заявления спрямо обявените по-рано. В същото време увеличението в броя на заявленията от миналата седмица е в съответствие с очакванията на анализаторите.
Малко след това управителят на Фед Ню Йорк Джон Уилямс заяви, че Централната банка на САЩ трябва да „реагира бързо“, когато икономиката се забавя и лихвените проценти са ниски. „По-добре да вземеш превантивни мерки, вместо да чакаш да се отключи катастрофата“, подчерта Уилямс.
Късно снощи отчетът на Netflix разтърси технологичните пазари. Компанията регистрира сериозен спад при своите абонати – със 130 хил. на вътрешния пазар през разглеждания период, като в международен план привлечените нови клиенти са едва 2,7млн. вместо прогнозираните 5 млн.
Печалбата на акция едва успя да надмине прогнозите на анализаторите за 59 цента с нивото си от 60 цента. На равнище от 4,92 млрд. долара приходите от продажбите са точно на нивото на очакванията и с 26% по-високи от тези от предходната година. Последните повишения на цените изглежда са се отразили добре на компанията.
Акциите на Netflix се сринаха с 10,79 на сто.
От друга страна ветеранът при компютрите IBM отчете спад на приходите през второто тримесечие с 4,2 на сто до 19,2 млрд. долара. Това е четвъртото поредно тримесечие на спад на приходите за компанията, базирана в Армонк, щата Ню Йорк. Въпреки това IBM успя да увеличи печалбата, наред с други неща, благодарение на по-ниските разходи - с 4% до 2,5 млрд. долара, и по този начин – по-силно от очакваното от финансовите експерти.
Книжата на IBM поскъпнаха с над 4%.
До този момент повече от 12% от компаниите на S&P 500 са представили своите отчети, като 84% от тях са успели да надминат пазарните очаквания.
На облигационните пазари доходността по 10-годишните и 30-годишните американски държавни ценни книжа се понижи съответно до 2,029% и 2,564%.
При валутната търговия доларовият индекс се понижи с 0,55% до 96,68 пункта.
Еврото се търгува с ръст в стойността от 0,47% при 1,1276 долара за евро.
На петролните пазари цената на сорта Брент се понижи с 1,94 долара до 61,72 долара за барел, докато фючърсите върху американския лек суров петрол WTI поевтиняха с 2,6% до 55,30 долара за барел.
Златото прибави 0,3% към своята цена, като се търгуваше при 1427,59 долара за тройунция.