Доходността по 10-годишните американски държавни облигации достигна рекордно високо ниво, като ценните книжа се търгуваха откакто президентът на САЩ Доналд Тръмп спечели изборите
Основните индекси на Нюйоркската фондова борса приключиха днешната сесия на зелена територия, тласнати от надеждите на инвеститорите относно напредъка в търговските преговори между САЩ и Китай, съобщава CNBC.
САЩ и Китай постигнаха споразумение за отмяна на двустранните мита, които страните си бяха наложили взаимно, като това ще става на фази на фона на продължаващата работа за постигане на търговско споразумение, според говорителя на китайското министерство на търговията Гао Фен.
„През последните две седмици водещите преговарящи имаха сериозни, конструктивни дискусии и се договориха да премахнат допълнителните мита на фази, тъй като е постигнат напредък по споразумението“, заяви Гао Фен, цитиран от Bloomberg.
По думите му, ако Пекин и Вашингтон постигнат споразумение, то двете страни трябва да отменят съществуващите допълнителни налози в същите пропорции.
Доходността по 10-годишните американски държавни облигации се повиши до 1,95% от 1,81 на сто от предишната сесия, достигайки най-високото си ниво, откакто президентът на САЩ Доналд Тръмп спечели изборите през 2016 г.
Бенчмаркът на сините чипове Dow Jones Industrial Average напредна със 164,23 пункта, или с 0,60%, до 27 656,79 пункта.
Широкият показател S&P 500 се покачи с 0,19% до 3082,58 пункта.
Технологичният индекс Nasdaq Composite записа ръст от 0,19 на сто до 8426,79 пункта.
сащ
Акциите на Bank of America поскъпнаха с 1,3 на сто, подпомогнати от покачването на доходността на 10-годишните държавни облигации.
Книжата на енергийните компании също отчетоха ръст в стойността си от 1,5%.
Отново на облигационните пазари, доходността по 30-годишните американски държавни ценни книжа се покачи до 2,395%.
При валутната търговия доларовият индекс отчете ръст от 0,18% до 98,13 пункта. Еврото се търгуваше с понижение в стойността спрямо щатската валута от 0,16 на сто при 1,1047 долара за евро.
На петролните пазари цената на сорт Брент се покачи с 58 цента до 62,32 долара за барел, докато тази на американския лек суров петрол West Texas Intermediate записа ръст от 80 цента до 57,15 долара за барел.
Цената на златото се понижи с 1,5 на сто до1470,70 долара за тройунция.


Председателят на ВХРА за "Евровизия": Дара ще напълни хотелите и във Варна
Валидират пощенска марка по повод 100 годишнината на ММФ "Варненско лято"
Фар Шабла отваря врати за посетители по повод 170-годишния си юбилей
Само 2°C могат да разделят устойчивостта от срив на екосистемата в Черно море, показва експеримент на БАН
„Мамник“ грабна наградата за най-добър сериал на фестивал в Чехия
К. Георгиев: Китай ще отвоюва сериозен пазарен дял от САЩ в областта на AI
Тръмп едва ли ще загуби Камарата на представителите, но може да не запази Сената
Лятна изненада - Къмпинг „Градина“ подарява още една нощувка през септември
Китайската икономика започва разочароващо второто полугодие
Медта се насочва към рекорд в Лондон заради напрежението в доставките
Ексцентрици посегнаха на Chiron и Mistral и взривиха представите за лукс
Porsche пусна брутален GT2 RS в чест на култовия Моби Дик
Ford показа най-екстремния открит Mustang в историята
Отбор от MotoGP си търси нов пилот с... обява
Промяна за историята: MINI Cooper преминава към задно предаване
Димитър Николов отсече: Няма да се кандидатирам за президент
35 случая на западнонилска треска в РСМ, шестима са в тежко състояние
Захарова сравни Кая Калас със старицата Шапокляк от "Чебурашка"
преди 6 години https://***.cnbc.com/2019/11/05/interest-rates-moving-higher-thanks-to-possible-trade-deal.html?__source=sharebar|facebook&par=sharebar&fbclid=IwAR3_V62WdwcpM5NDz1B60R0J_yt9ku1w3i3T0sipOlr3s3I8_QPL4I8x9qo отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години Предполагам че това е най-голямото еднодневно движение от 2016 г. насам. от 1.81 на 1.95, но ако е така значи нямате никакво понятие от английски език и пишете глупости. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години Доходността по 10-годишните американски държавни облигации се повиши до 1,95% от 1,81 на сто от предишната сесия, достигайки най-високото си ниво от 2016 г. - Оправете си статията - това не е вярно. Само до преди няколко месеца дори по-малко от година доходността се движеше около 3% отговор Сигнализирай за неуместен коментар