Американските индекси завършиха борсовата сесия в сряда на червено, достигайки ново дъно в рамките на кризата с коронавируса, докато инвеститорите продължават да се притесняват за икономическите последици от пандемията, пише CNBC.
Индексът на сините чипове Dow Jones Industrial Average потъна с 1333 пункта, или 6,3%. По-рано той записа спад от 2300 пункта.
S&P 500 също се оказа на червено – с 5,2 на сто, и приключи деня с почти 30% надолу спрямо рекорда, който постави миналия месец. Широкият индекс се потопи и под 2351 пункта, най-ниското си ниво на затваряне на борсата при коледните разпродажби през 2018 г.
Технологичният Nasdaq Composite отписа 4,7%.
Нито един пазар не е застрахован срещу вълна от разпродажби, след като цените на петрола преживяха третия си най-лош срив в историята.
В последните минути от търговията в САЩ Сенатът гласува плана за облекчения във връзка с коронавируса.
Повтаряйки опасенията за икономическото влияние на Covid-19, милиардерът инвеститор Бил Акман заяви, че най-доброто средство за справяне с пазарните проблеми и с епидемията в САЩ е президентът Доналд Тръмп да „затвори“ страната.
Търговията днес беше спряна за 15 минути, след като Dow Jones Industrial Average и S&P 500 спаднаха с по 7%. Това е четвъртият път тази седмица, в който се налага подобна пауза.
Подробностите за потенциалния пакет от фискални стимули обаче не се оказа достатъчни, за да спрат натиска върху пазара.
Броят на потвърдените в САЩ случаи на коронавирус скочиха до над 6400, сочат данни на Johns Hopkins University, а жертвите вече са над 100.
Wall Street преживява безпрецедентни сътресения във връзка с кризата с Covid-19, а S&P 500 преживява движения с 4 или повече процента нагоре и надолу за рекордна осма посредна сесия. Предишният рекорд е за шест дни – през ноември 1929 г., според LPL Financial.
„Волатилността все още не е приключила“, коментира Том Есей, основател на The Sevens Report.
Силен обрат имаше на облигационните пазари след информацията, че може да бъде отпуснат пакет от стимули за 1 трлн. долара, което отслаби напрежението сред инвеститорите.
Доходността по 10-годишните американски държавни ценни книжа нарасна до 1,21%.
преди 4 години Всъщност петролната война е по-опасна за пазарите дори от коронавирусът. Мисля, че най-доброто решение е един дрон с експлозиви и - мършавият талибанец - на парчета. отговор Сигнализирай за неуместен коментар