Американската банка Citi, за разлика от големите си конкуренти, претърпя спад в печалбата си през четвъртото тримесечие.
Чистата печалба е спаднала със седем процента до 4,63 млрд. долара, или 2,08 долара за акция, за периода от октомври до декември, както обяви в петък Citi. За сравнение: анализаторите очакваха печалба в размер на 1,34 долара за акция. Приходите спадат с 10 на сто до 16,5 млрд. долара, малко под очакванията за 16,7 млрд. долара.
Значително по-ниските рискови провизии за лоши заеми спасиха банката от още по-силен спад на печалбата, който бе очакван от анализаторите. Акциите се понижават с малко под 2 на сто, предава Ройтерс.
Подобно на своя конкурент JP Morgan, който отчете рекордната печалба от 12,1 милиарда долара през четвъртото тримесечие, Citigroup прекрати вече предоставената провизия за загуби по заеми с обем 1,5 милиарда долара. Това имаше положителен ефект върху резултата. През първата половина на годината банките бяха заделили милиарди долари за покриване на предстоящи неизпълнения на заеми.
Перспективата за нова програма за помощ за милиарди долари от правителството на САЩ за частни лица и малки компании кара банките да са уверени, че ще преживеят кризата без големи проблеми.


Радев: Въпрос на време е българските продукти да изчезнат напълно от трапезата
„Черноморски туристически празник“ събира варненци на 30 и 31 май
Държавата дава безвъзмездно на Община Варна терен за детска градина
Явор Гечев: Мерките не ограничават цените, а изчистват пазарните изкривявания
Varna Channel Cup 2026 събира ветроходния елит във Варна
Могат ли САЩ и Китай да намерят ново взаимодействие?
АИКБ: Малките фирми ще са най-засегнати от новите изисквания
IPSOS: Няма очевиден кандидат за премиер в парламента, освен Стармър
IPSOS: Големият въпрос е жизнения стандарт на британците
Алтернативни възможности за хората да купуват стоки - решение за по-ниски цени?
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
Subaru отива на съд заради фабричен дефект
Революция в прегледите - ЕС взима мерки срещу старите автомобили
Chery се връща към това, от което VW се отказа
Всяка десета кола e манипулирана – внимавайте с тези модели
Бивш шеф на ЦРУ: Контролирайки Ормузкия проток, Иран ни държи заложници
На косъм: Откриха бомба под кола в село Говедарци
В НС: Приеха на първо четене промените в съдебната власт
178 възрастни хора от Крит показват пътя към добра старост
Гийермо дел Торо за AI: Казват ни, че изкуството може да се прави с някакво ш*бано приложение