Към момента на рухването на Берлинската стена преди четвърт век в света имаше 16 стени, издигнати с цел защита на границите. През 2016 г. според Елизабет Вале, изследователка от Университета в Квебек, те са вече 66, построени, за да разубедят мигрантите, но и от съображения за сигурност, предаде Франс прес.
Между 2006 г. и 2010 г. САЩ издигнаха над 1000 километра заграждения по границата с Мексико, за да спрат незаконната миграция и трафика на дрога. Разделителната преграда, наречена "Завеса тортиля" е оборудвана с прожектори и камери за наблюдение.
Заграждения срещу притока на мигранти се издигнаха по много граници в Европа.
България издигна 30-километрова ограда по границата си с Турция и миналата година започна удължаването й.
През 2012 г. Гърция издигна метална преграда с дължина 10,3 километра покрай река Еврос /Марица/ на границата с Турция.
Македония издигна телена ограда по границата си с Гърция близо до Гевгели.
В Унгария през септември 2015 г. бе издигната телена ограда с височина 4 метра по границата със Сърбия. Миналия октомври бе издигната подобна ограда и по границата с Хърватия.
Австрия започна през декември 2015 г. изграждането на преграда с дължина 3,7 километра по границата със Словения.
Словения постави заграждения от бодлива тел по протежението на 150 километра от 670-километровата си граница с Хърватия.
Във Франция през декември 2016 г. бе завършено изграждането на стена, която да попречи на незаконни мигранти да проникват тайно в камионите в Кале, отправящи се към Великобритания. Стената е висока 4 метра и дълга 1 километър. Финансирана е от Лондон в размер 2,7 милиона евро. Строителството започна след премахването на големия бежански лагер "Джунглата" край Кале.
Испанските анклави в Мароко Сеута и Мелиля са обградени с телени огради, които са трудни за преодоляване.
През 2014 г. Израел приключи с изграждането на бариера дълга 242 километра по границата с Египет. През последните месеци 17 километра от нея бяха направени по-високи, от 5 на 8 метра.
Между 1993 и 2013 г. Индия построи по границата си с Бангладеш стена дълга близо 4000 километра, за да възпре контрабандата, незаконната миграция и навлизането на престъпни въоръжени групи.
(БТА)


Почти 19 години работа за собствен дом: Къде в Европа жилищата са най-недостъпни?
Кои са най-опасните храни на крак през лятото
Стоянович: Храним се по начина, по който мислим - с отпадъци
Рекордните жеги в Европа водят до ръст на животозастрашаващите спешни случаи
Калфин: Бюджетът не носи изненади, плащаме цената на години безотговорно управление
Информация от анализатор е била пропусната при удара на САЩ по училище в Иран
Световното първенство и глобализацията печелят от играчите от диаспората
Екстремните жеги се превръщат в по-голяма заплаха за храните от войната
Си Дзинпин притиска Япония с ограничаване на износа на важни суровини
Европа избегна криза с авиационно гориво преди летния туристически сезон
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Toyota превръща „стария“ RAV4 в офроудър
Citroën превърна C3 Aircross в подводница на колела
Изненада: Ford оглави класация за качество
Китайските производители отнеха големия коз на японците
1430 за загинали, над 50 000 са в неизвестност след земетресенията във Венецуела
Димитър Манолов: Това е бюджет на инерцията
Николай Василев към властта: Некадърност, страх и мързел! Изхвърлете този бюджет
7 знака, че живеете в „тих развод“
Нощни акции срещу шума в София, ще проверяват обекти след 23:00 часа


преди 9 години Тежко болен от шизофрения, какви граници има в либерализъма!!ТИ КОЛКО БЕЖАНЦИ ИМАШ НА ТЕРИТОРИЯТА СИ И ПРАВИШ ЛИ РАЗЛИКА ОТ МИГРАНТИ И ТЕРОРИСТИ !??? *** ТЕЗИ ТЪЛПИ ДЕТО ГИ БЪЛНУВА ПРАЗНАТАТИ ГЛАВА НЕ ИДВАТ ТУК, А И СА ИЗПРАТЕНИ ПОЗНАЙ ОТ КОГО ОТ АЗИАТСКИТЕ ДИКТАТОРСКИ РЕЖИМИ !!!А НЕ ОТ САЩ ИЛИ ГЕРМАНИЯ !!!! НЯКОЙ ОТ ДИКТАТОРИТЕ ИСКА ДА РАЗРУШИ ЕВРОПА, ТОВА ЗНАЕШ ЛИ КОЙ Е ??? А ТЕЖКО БОЛЕН ММАЛОУМНИК!???КОЛКО КАТО ИМАШ ТИ ЧЕ ТИ ИНСИНУИРАШ ТАКИВА ПАНИКИ И ГЛУПОСТИ !!! ПЪЛЧИЩА С ОРЪЖИЕ ДАЖЕ БИЛИ, ТОВА ОТ КОЛКО ВРЕМЕ ГО ГОВОРИТЕ, А ТО НЯМА ТАКОВА НЕЩО .. ЗАЩО ТАКА ИЗКРИВЕНИ НАЦИОНАЛИСТИ ??? ИЛИ ПО ТОЧНО БОЛНИ ПРОДАЖНИЦИ ЧЕРВЕНИ!!?? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години И Содом и Гомор са имали граници, ама после са ги махнали, за да могат повече неамортизирани, диви и хищни тояги да влизат и да бръстят отверстията на нинаситните, интелигентни, млади, образовани, красиви и либерални жители на благоденстващите царства... Щот и тогава е имало елит, както и сега - айтисиктир, шоубиз, комедианти, търгаши, банкери, икономисти... все богати и търсещи нови удоволствия... хихи... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Ой вей, колко расистко!https://***.google.de/search?q=borders+are+racist&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=PeqJWPSFIomQsgHe3YDYDQДа имаш граници е Холокост!!!Оградите, стените, вратите и капаците също са расистки!Българските туршии - пръв враг на Нюйоркската либерална социалдемокрация отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години чак толкова не се увеличава с колкото си мислиш ... по скоро хората (поне аз съм така) се дразнят че бюрократи които не са полезни с нищо за света или човечеството взимат много повече (в пъти) от тези които са полезни ... иначе не вярвам някой да завижда ... примерно на Бил гейтс или джеф безос. От друга страна Мартин Шулц (примерно, има още) не бих го докоснал и с гoвнянa пръчка. Ето това мен супер ме дразни, да виждам как прoсти хора живеят добре, че даже с решенията си правят живота ми и този на хората около мен по труден... а вече света стана по прозрачен :):) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Само леко до уточнение - не вървим , ние вече сме там отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Неравенството в икономическо отношение става все по-голямо. Това е главната причина. Скоро имаше един не много интересен филм "Дилъри на време", където бедните хора живееха в гета и нямаха достъп до местата, където живеят богатите. Натам вървим. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Неравенството в икономическо отношение става все по-голямо. Това е главната причина. Скоро имаше един не много интересен филм "Дилъри на време", където бедните хора живееха в гета и нямаха достъп до местата, където живеят богатите. Натам вървим. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години не бе, как, това е расизъм! Само интересите на европейските народи могат да бъдат имперски! #Triggered отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години света прави няколко крачки назад, но да се надяваме че е засилка към по добро, а не връщане към средновековието. :):) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Пардон, аМбиции отговор Сигнализирай за неуместен коментар