Настоящото поколение ученици е застрашено да загуби приходи от 10 трлн. долара през идните години заради наложеното от пандемията затваряне на училища, предупреждава Световната банка, цитирана от Bloomberg.
Изчислението е направено при допускане, че училищата са останали затворени пет месеца, съобщи Световната банка в публикуван в четвъртък доклад. Вирусът е оставил 1,6 млрд. ученици извън училище във връхната точка на блокадите през април. Близо седем милиона ученици може да отпаднат от начално и средно училище в резултат на сътресението заради пандемията, отбелязва банката.
Комбинацията от оставането извън училище и загубата на препитание от семейството заради COVID-19 може да направи момичетата особено уязвими и да задълбочи изключването и неравенството, особено при хора с физически увреждания и други маргинализирани групи, предупреждава банката.
Тя призовава за възприемането на стратегии за дистанционно обучение, за да се осигури непрекъсваемост на учебния процес по време на затварянето на училищата, включително чрез технологии. Банката настоява правителствата да предприемат действия да отворят отново училищата в зависимост от здравната ситуация във всяка страна.
Миналата седмица Световната банка съобщи, че очаква световната икономика тази година да се свие най-много от Втората световна война насам, а брутният вътрешен продукт на страните с нововъзникваща икономика ще намалее за първи път от поне шест десетилетия. Това ще понижи доходите и ще тласне милиони хора към бедност.


Медицински хеликоптер е транспортирал мъж с черепно-мозъчна травма
Падение за Григор Димитров! Загуби на старта на "Чалънджър" от квалификант
Избран е изпълнител за доставка и монтаж на 40 подземни контейнера за битови отпадъци във Варна
Черно море II спечели с 3:0 дербито срещу Спартак II в Трета лига
Черно море Тича осигури транспорт за феновете си за третия двубой с Балкан в Шумен
AI бумът вече оскъпява смартфони, чипове и центрове за данни
Слънчевата енергия е толкова развита в Европа, че електроенергията се разхищава
Оли Рен: Данните показват първи признаци на стагфлационен шок в еврозоната
Скъпият петрол повишава инфлационния натиск в Китай
Fibank осъществи рекордни международни емисии за българска банка за €310 млн.
Новият коз на Mazda: Самозареждащи се хибриди
BYD променя подхода си към Европа
Защо новите накладки вече се износват по-бързо
Най-скъпо не означава най-добро – японците отново печелят
Renault направи перфектната офроуд играчка за плажа
5-месечната дъщеря на Пийт Дейвидсън говори по цял ден
Костадинов: Цените скочиха заради еврозоната
Тенденции при панталоните за пролет/лято 2026
Зловещо: Педиатър е обвинен в 130 случая на сексуално насилие над деца
Григор Димитров се издъни и на старта на "Чалънджър"-а в Бордо
преди 5 години Няма страшно. Едни са загубили, други са спечелили. В играта на печатане на пари едни губят, други печеля. Средно всичко е на нула. отговор Сигнализирай за неуместен коментар