Двама от трима потенциални посетители в Гърция са заявили готовността си да пътуват в рамките на два до четири месеца след премахването на ограниченията в техните страни, като предпочитани дестинации са тези с ефективно управление на пандемията като Гърция, предаде Bloomberg TV Bulgaria. Въпреки това сред туристите най-предпочитана е Испания, следвана от Италия и след това Гърция, показва проучване, проведено от компанията Horwath HTL, което е включвало въпросът: "Коя от дестинациите в средиземномрския регион бихте избрали за ваша първа международна почивка?".
Проучването е проведено сред 1000 души в САЩ, Великобритания, Германия, Италия, Испания, Австрия, Белгия, Дания, Израел, Холандия, Швеция и България между 8 и 22 юни.
Анализът на данните показва, че над две трети от анкетираните са оптимисти за бъдещето на туризма и пътуванията.
След премахването на ограниченията 61% от анкетираните хора искат да отидат на почивка в рамките на по-малко от четири месеца, от които 30,44% ще пътуват в чужбина в рамките на два месеца.
Повече от половината заявяват, че искат това пътуване да бъде в чужбина (52,48%) и да се чувстват достатъчно сигурни, за да пътуват със самолет (63,91%).
Сред осемте средиземноморски дестинации Испания печели най-много гласове (22,04%), изпреварвайки Италия (15,70%) и Гърция (15,01%). На четвърто и пето място се нареждат съответно Португалия (12.12%) и Хърватска (8.13%).
Според туристите най-добрите дестинации в Гърция са Халкидики (18.35%), Крит (15.60%) и Санторини (13.76%).


Насрочиха разпоредителното заседание по възобновеното дело срещу кмета на Варна и още четирима общинари
След случая "Баба Алино": Мислят да криминализират незаконното строителство
Публикуваха резултатите от матурите след 7 и 10 клас
Оборудваха Комплекса за социални услуги за деца и младежи във Варна със соларни панели
Цената на петрола се стабилизира, след като САЩ и Иран отново се споразумяха
Ефектът от повишения рейтинг на българския капиталов пазар ще се усети догодина
Данъкът за милиардерите в Калифорния и голямото решение на Гавин Нюсъм
Южна Корея с план да запази преднината си в AI
Какво е състоянието на публичните финанси в България? Попитахме експертите
Новините в развитие
Новото Audi Q7 дебютира в България
12-годишно момиче спря аварийно кола и спаси майка си на магистрала "Струма"
Пет легенди, които промениха автомобилния спорт
Lada 2105 на 45 години се продава за 63 000 евро
Електрическото Ferrari беше разграбено в Китай
Ердоган: Срещата на върха на НАТО в Анкара ще бъде ключова за обмена на опит
МОН публикува резултатите от НВО за 7 и 10 клас
Министърът на отбраната: Мисията на US самолети в България приключи
Нов силен трус разтърси Каракас и Ла Гуайра след опустошителното двойно земетресение
Петима души са застреляни в северния германски град Щаде