„Българска фондова борса – София АД е уведомена от квесторите на Корпоративна търговска банка АД за осчетоводяването на Договор за прехвърляне на вземане (Договор за цесия), с предмет прехвърляне на вземането й от „Корпоративна търговска банка“ АД, по Договор за едногодишен срочен депозит, в размер на 1,752 млн. лв. и дисконт от 25% (цена от 1,314 млн. лв)“, съобщи БФБ-София. Отстъпката при цедирането е в размер на 438 хил. лв.
„Плащането по Договора за цесия към БФБ-София е разсрочено на равни вноски за 4 години, а върху остатъчната стойност от главницата след изплащането на всяка вноска, се дължи лихва в размер на 3% на годишна база“, съобщиха от пазарния оператор.
„За непрехвърлената част от вземането по депозита бе направено възражение за включване в списъка на лицата с гарантиран размер по влоговете, което не бе уважено от квесторите на банката. Предстои предявяване на правата на дружеството по съдебен ред, съгласно действащото законодателство“, обявяват от БФБ. Обявено, е че прехвърлената част от вземането е за 1,752 млн. лв., но не е обявен размерът на непрехвърлената част.
„Като дружество с над 50% държавно участие, „БФБ-София“ АД спазва разпоредбите на Правилата за избор на изпълнител за предоставяне на финансови услуги (приложение № 3 към чл. 13б от Правилника за реда за упражняване правата на държавата в търговските дружества с държавно участие в капитала)“, уточняват от пазарния оператор.
Досега беше известно, че 25% от парите на БФБ-София са в КТБ, а 13% са в Креди Агрикол (Виктория). Точна сума обаче не бе обявена. Паричните средства на БФБ-София към 30 юни 2014 г. бяха за 7,8 млн. лв.
БФБ-София излезе на печалба от 2 хил. лв. през третото тримесечие на 2014 г., спрямо загуба от 53 хил. лв. за същия период на 2013 г. Подобрението е резултат от по-големите с 30 хил. лв. приходи от продажби (до 458 хил. лв. за тримесечието) и по-малките разходи за дейността с 19 хил.лв. (до 553 хил. лв. за тримесечието).
Акциите на БФБ-София поевтиняват с 9,4% за последните 12 месеца до 3,48 лв. за брой и 22,9 млн. лв. пазарна капитализация. През периода е имало цени между 3 лв. и 4,73 лв. за ценна книга. Разпределен е и брутен дивидент от 0,112 лв. за акция.
Материалът е с аналитичен характер и не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа. Авторът притежава 1 акция от капитала на Българска фондова борса – София АД.
Свързани компании:


Рубио: България беше сред полезните за САЩ съюзници в НАТО по време на войната с Иран
Срещата с Тръмп даде на Си Дзинпин нещо, за което отдавна копнееше
Министър Ивкова: Онкологичният скрининг, като метод за вторична профилактика, е сред приоритетите ми
Ще поскъпнат ли самолетните билети в Европа заради кризата в Иран?
ЕС активно ще следи разпространението на хантавируса
Квантови сензори в Космоса ще са следващата революция в прогнозата за времето
В. Панев: Инфлацията може да се овладее с намаляване на паричното предлагане
Корейският фондов пазар е в плен на спекулативна мания
Лагард: Намираме се в повратен момент за реформирането на ЕС
Завръщането на Тръмп води до отлив на $3 млрд. китайски инвестиции във ВЕИ
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
Нов украински прехващач може да подсили отбраната на Европа
DARA и "Бангаранга" са на финал на Евровизия
Денисиньо е новият шампион на Hell’s Kitchen, грабна 50 000 евро
преди 11 години .......... прихванати отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Нали веднъж казахме , че цесиите са невалидни защото са неморални и правителството промени законите . Обществото , а и бизнеса трябва да знаят кои цесии са признати и кои не от квесторите . отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години "БФБ-София излезе на печалба от 2 хил. лв." - хахаха, това звучи като виц!:-DDD отговор Сигнализирай за неуместен коментар