Комисията за финансов надзор определи Владимир Савов – член на КФН за заместник, да изпълнява правомощията на заместник-председател на КФН, ръководещ управление „Застрахователен надзор“. Савов ще поеме поста до встъпване в длъжност на избран от Народното събрание нов заместник-председател. Това решение е било взето вчера от Надзора на Комисията на извънредно заседание, става ясно от съобщение на сайта на КФН.
Решението на КФН е свързано с решението на Народното събрание от вчера за предсрочно прекратяване на мандата на Ралица Агайн-Гури, която досега заемаше позицията на заместник-председател с ресор „Застрахователен надзор“.
До рокадата се стигна след обявения фалит на кипърската застрахователна компания „Олимпик“, която оперираше в България със свой клон.
По време на вчерашното си заседание Комисията отказа да одобри Иван Галилеев Иванов за член на съвета на директорите на инвестиционния посредник „Фактори“ АД.
От решенията на КФН става ясно още, че е издадено одобрение на „Супер Боровец Пропърти Фонд“ АДСИЦ, гр. Варна, за промени в устава на дружеството.


Къде са най-опасните пътни отсечки във Варна
Унгарската МОЛ иска да купи чуждестранните активи на "Лукойл"
Защо плащаме скъпо за храна с неясен произход?
Освен че няма риба, намаляват и рибарите
Наша съседка е най-доброто място за пенсиониране
Дьоре от Hensold: Очаквам стоманено десетилетие
Мозъчни интерфейси и метавселени – докъде стига бъдещето на игрите?
Hensold: Пазарите са водени от настроението
Hensold очаква до 10-15г военните разходи да продължат
Hensold подкрепя някои доставчици на автопроизводителите в Германия
Китайски електромобил се разцепи при странна катастрофа
Един от най-добрите двигатели на Audi навърши половин век
Pininfarina възроди първото поколение на Honda NSX
Японски компании съдят администрацията на Тръмп заради митата
Bosch и Maserati ще спасяват ДВГ с водород
Османската династия ще съди турчин, живеещ в САЩ, представящ се за османски принц
3 зодии с шанс за изненадващи парични постъпления около пълнолунието на 4 декември
Аманда Сейфрид на 40 - актрисата блесна до Сидни Суини на червения килим
Суперхрани, които са бюджетни
Тайланд разреши алкохола от 14 до 17 часа
преди 7 години Погледнал се Илия , пак с тия. ПРОДЪЛЖАВАЙТЕ ВСЕ ТАКА ПРОТИВНО НА ЗДРАВИЯ РАЗУМ ДА ЗАСТРАХОВАТЕ отговорността на автомобила , а не на водача КАКТО Е В НОРМАЛНИТЕ СТРАНИ.ЗА СЪЖАЛЕНИЕ СТЕ ПРОДУКТИ НА ЕДНА СИСТЕМА КОЯТО Е СПРЯЛА ДА ФЕНКЦИОНИРА ПРЕДИ ПОВЕЧЕ ОТ 30 ГОДИНИ. ЗАТОВА И РЕЗУЛТАТИТЕ СА ПЛАЧЕВНИ. отговор Сигнализирай за неуместен коментар