Изминалата борсова седмица не бе съпроводена от прекалено силни борсови емоции и новини, които да провокират относително високи обеми в търговията на БФБ. Банковите акции бяха подложени на лек натиск. Важно събитие за тях ще е публикуването на резултатите от стрес тестовете на шестте български банки от страна на ЕЦБ, за което има индикации, че ще се случи на 26 юли.
Сред най-интересните събития на пазара, бе обявеното предложение на „Сирма Груп Холдинг“ да прави обратно изкупуване на 32% от текущия брой емитирани акции. Това веднага предизвика позитивни очаквания за акциите, които поскъпнаха отчетливо веднага след публикуване на поканата за ОСА на 26 август. Ако това обратно изкупуване се осъществи, това ще бъде показателно за това, че борсова оценка на акциите е била прекалено ниска и неадекватна спрямо фундамента на компанията.
Позитивни нагласи наблюдавахме в търговията с акции на „Доверие Обединен Холдинг“ и „Адванс Терафонд“. През седмицата Фондът за земя оповести доклад за това, че от началото на годината са реализирани продажби за 2 473 дка, при едва 637 дка за миналата година.
Друго дългоочаквано оповестяване за пазара, което предизвика позитивна реакция бе предложението за годишен дивидент на „Химимпорт“. Публичният холдинг ще подложи на гласуване на дивидент в размер на 0,063 лв. за една акция, което формира текуща доходност от 3.6% за акционерите.


Рубио: България беше сред полезните за САЩ съюзници в НАТО по време на войната с Иран
Срещата с Тръмп даде на Си Дзинпин нещо, за което отдавна копнееше
Министър Ивкова: Онкологичният скрининг, като метод за вторична профилактика, е сред приоритетите ми
Ще поскъпнат ли самолетните билети в Европа заради кризата в Иран?
ЕС активно ще следи разпространението на хантавируса
Квантови сензори в Космоса ще са следващата революция в прогнозата за времето
В. Панев: Инфлацията може да се овладее с намаляване на паричното предлагане
Корейският фондов пазар е в плен на спекулативна мания
Лагард: Намираме се в повратен момент за реформирането на ЕС
Завръщането на Тръмп води до отлив на $3 млрд. китайски инвестиции във ВЕИ
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
Нов украински прехващач може да подсили отбраната на Европа
DARA и "Бангаранга" са на финал на Евровизия
Денисиньо е новият шампион на Hell’s Kitchen, грабна 50 000 евро
Еврото, цените и властта: Накъде върви държавната намеса?
Сериалът "Тед Ласо" променил живота на Хада Уодингам