Лионел Меси финализира споразумението по договора си с Пари Сен Жермен (ПСЖ) и отлетя за Франция във вторник, за да завърши прехода, който потвърждава края на дългогодишното му сътрудничество с Барселона.
34-годишната аржентинска звезда се е договорила за двугодишна сделка с опцията за още една, твърди The Associated Press, цитирайки запознат с преговорите източник. Той е говорил с условието да остане анонимен, защото обсъжда договора преди подписването му и официалното съобщение.
Очаква се Меси да печели около 35 млн. евро нетно годишно, казва източникът на агенцията. Бащата и агент на Меси, Хорхе, също потвърди в кратък разговор с репортери на летище Josep Tarradellas Barcelona-El Prat, че Меси преминава в ПСЖ.
Финансиран в продължение на десетилетие от суверенния фонд на Катар, ПСЖ е един от малкото клубове в света, който би могъл да сипозволи подобна сделка, като събере Меси с бразилския нападател Неймар и световния шампион с отбора на Франция Килиан Мбапе.
След като ПСЖ трябваше да плати 222 млн. евро, за да привлече Неймар от Барселона през 2017 г., сега трансферна такса за Меси няма.
Меси стана най-желаният свободен агент в историята на футбола, след като договорът му с Барселона изтече. Каталунският клуб се надяваше да запази футболиста, който се съгласи да намали заплатата си наполовина, но все пак и така тимът не би спазил финансовите разпоредби на испанската лига.
Треньорът на ПСЖ Маурисио Почетино беше в контакт с аржентинеца, откакто Барселона обяви миналия четвъртък, че Меси ще напусне клуба, към който се присъедини като 13-годишен, преди да спечели всеки един голям трофей в кариерата си.
Меси е спечелил шест награди „Златна топка“ като признание на статута си за един от най-великите на всички времена играчи.
ПСЖ ще се надява не само че Меси ще помогне на отбора да си върне титлата на Франция, загубена за сметка на Лил през миналия сезон, но и най-сетне ще спечели Шампионската лига.
Ако клубът използва формация 4-3-3, атакуващата формация може изглежда така: Меси разгърнат отдясно, Неймар отляво, а Мбапе между тях като център нападател.


Тежка катастрофа със загинал край Карлово
Медицински хеликоптер е транспортирал мъж с черепно-мозъчна травма
Падение за Григор Димитров! Загуби на старта на "Чалънджър" от квалификант
Избран е изпълнител за доставка и монтаж на 40 подземни контейнера за битови отпадъци във Варна
Черно море II спечели с 3:0 дербито срещу Спартак II в Трета лига
Българите вече имат значително богатство, но не го използват за повече доходност
AI бумът вече оскъпява смартфони, чипове и центрове за данни
IEA: Петролните запази намаляват с рекордно темпо, част 2
IEA: Петролните запази намаляват с рекордно темпо, част 1
Слънчевата енергия е толкова развита в Европа, че електроенергията се разхищава
Новият коз на Mazda: Самозареждащи се хибриди
BYD променя подхода си към Европа
Защо новите накладки вече се износват по-бързо
Най-скъпо не означава най-добро – японците отново печелят
Renault направи перфектната офроуд играчка за плажа
Пазарът на труда у нас: Туризмът и търговията водят, производството се събужда
Икономист: Само по-голямо производство може да свали цените трайно
Карди Би решила да даде втори шанс на Стефон Дигс
Армията на САЩ избра Rogue 1 за унищожаване на танкове от дълги разстояния