Съвкупното предлагане на металите мед, олово и никел на световните пазари в периода 2010-2012 г. ще бъде по-малко от търсенето, се казва в прогнози на френската банка BNP Paribas.
Според оценките на банката за тази година дефицитът на мед на световните пазари ще бъде 50 000 метрични тона, през следващата ще достигне 400 хил. метрични тона, но през 2012 г. ще бъде отчетен спад до 150 хил. т.
Производството на мед за тази година в света се изчислява на 18,75 млн. т, за 2011 г. се очакват 19,45 млн. т, а през 2012 г. - на 20,75 млн. т. Потреблението за трите години според екпертите на банката ще бъде съответно 18,8 млн. т, 19,85 млн. т и 20,9 млн. т.
Недостигът на олово на световните пазари за тази година се изчислява на около 17 000 т, а за следващата се очаква недостиг на 20 000 т. По-конкретно, производството на олово, според прогнозите на BNP Paribas, през 2010 г. ще е 327 хил. т, а през следващата година ще нарасне на 340 хил. т. Търсеното обаче за тази година ще е 344 хил. тона, а за 2011 г. - 360 хил. тона.
Дефицитът на никел на световните пазари за тази година се очаква да е около 75 000 т.
От друга страна, след надвишаващо търсеното предлагане на алуминий на глобалния пазар, към 2012 г. се очаква да има балансирана картина. Завишено предлагане на цинк на световните обаче ще има както през тази, така и през следващата година, прогнозират анализаторите от френската банка.


Десислава Атанасова опроверга Демерджиев за полета на 5 април 2024 г.
Тежката артилерия на ринга на SENSHI 32 - Франческо Джая срещу Нейтън Кук
Варненски дилър на фентанил продължава да "търка наровете" в ареста
Над 2,2 млн. български салати и айсберг ще достигнат до клиентите на Kaufland през тази година
Тръбопроводи и помощта за Украйна разделят съюзниците преди срещата в Анкара
Индия и Япония ще задълбочават отношенията си
Левски и ЦСКА с огромно предимство в Европа
Bloomberg TV Bulgaria: България може да избегне воден режим с по-добро управление на водата, смята учен от БАН
TaxiMe: Най-голямата инвестиция е промяната в мисленето
Вътрешният сенник не е най-доброто решение в летните жеги
Rolls-Royce направи яхта на колела
В Русия се редят на опашка за „пиратски“ BMW-та
Първа фатална катастрофа с камион на Tesla
Маслото мирише на изгорели газове – трябва ли да се притеснявате?
Демерджиев към Стоянов: Сигналите му станаха монотонно известни
Бюджетният дефицит към юни е най-големият от 16 години насам
Стоянов пита: Кой разреши да се ползва системата PNR за пътуванията на Пеевски?
Иво Христов: Комисията по досиета изпълни мисията си
Кой ходи в Гърция: У нас хапваш за 75 евро, там - за 104 евро
преди 15 години Дефицита на тези метали ще доведе до покачване на цените България ще спечели защото е голям праизводител на олово и мед Няк7ои *** във форумите които се чудят какво изнасяме и защо износа ще започне да издърпва икономиката от кризата Ми ето това изнасяме мед и медни концентрати олово цинк пшеница царевица слънчоглед и масла дрехи и вълнени платове метали резервни части горива и още много други поциции Чаоо Желая ви успех отговор Сигнализирай за неуместен коментар