Цената на петрола се повиши до едноседмичен максимум след доклада за предварителните договори за покупко-продажба на имоти, съобщи Bloomberg.
Подкрепа на цената оказа и ръстът на акциите, апетитът на инвеститорите за по-рискови активи, както и поевтиняващият на валутните пазари долар.
В края на сесията на борсата в Ню Йорк фючърсите на лекия американски суров петрол поскъпнаха с 0,4%, или 43 цента, до 104,55 долара за барел, като преди това докоснаха нивото от 104,92 долара. От началото на годината цената на лекия американски суров петрол се е повишила с близо 6 на сто.
В Лондон юнските контракти на сорта брент поскъпнаха с 0,6%, или 76 цента, до 119,88 долара за барел.
Черното злато се търгува над 100 долара за барел от декември миналата година заради опасенията за нарушаване на доставките, след като Европейският съюз и САЩ решиха да наложат икономически санкции на Иран.
Междувременно цената на златото достигна двуседмичен максимум, също подкрепена от по-слабия долар на валутните пазари и очакванията, че Федералният резерв на САЩ ще предприеме нова серия от стимули за икономиката.
Златото със срок на доставка месец юни поскъпна с 18,20 долара, или 1,1%, до 1 660,50 долара за тройунция, което е най-високо ниво на цената на благородния метал от 12 април.


Куриер де Балкан: България блести на международната сцена с Джирото и победа на Евровизия
Голяма бяла акула е заснета в централната част на Средиземно море
Световните конфликти достигнаха връх през 2025 г.
Директорът на „Евровизия“ : България впечатли с изключително бързата реакция на институциите
Зеленски пред „Гардиън“: Русия губи инициативата, а войната постепенно се обръща в полза на Украйна
SpaceX поставя 30% от търгуемите акции в пасивни ръце, тествайки пазарите
Трейдърите в S&P 500 се борят с волатилност, напомняща на бурята околото митата
Лойд Остин: Би било доста скъпо флотът на САЩ да отвори Ормуз и да го задържи отворен
Лойд Остин: Ще бъде важно Европа да създаде капацитет за отбрана
Лойд Остин: Едва ли Китай иска да превземе Тайван със сила
Една грешка създаде златните джанти на Subaru
Изкуственият интелект на TikTok вече е в 7 милиона коли
Новото Audi Q7 – само дизел, Matrix LED и три окачвания по избор
Защо фабричните гуми са различни от тези, които си купувате от магазина
BYD се включи в атаката срещу Ferrari
Йотова награждава пожарникарите, помогнали на пострадалите на “Челопешко шосе“
Митрофанова: Радев призовава за дипломация с Русия, но засега само устно
Започва ремонтът на релсите по бул. “Княгиня Мария Луиза“
Депутатите ще обсъждат нов държавен дълг и мерки срещу поскъпването
Вижте какво ще решава Министерският съвет днес