Цените на петрола отбелязват леки спадове, след като отчетоха ръст в понеделник на фона на коментарите на американски и китайски служители, които запазиха жива надеждата, че двете най-големи икономики в света скоро ще постигнат споразумение за прекратяване на търговската война помежду им, съобщава CNBC.
Цената на международния бенчмарк Брент се понижава с 5 цента, или с 0,08%, до ниво от 63,60 долара за барел. От своя страна фючърсите върху американският лек суров петрол WTI поевтиняват с 10 цента до 57,91 долара за барел.
От китайското министерство на търговията съобщиха, че търговските преговарящи от Пекин и Вашингтон са провели телефонен разговор във вторник сутринта.
Китайския държавен таблоид Global Times съобщи по-рано, че Китай и САЩ "се приближават към постигането на споразумение" за търговска сделка от "първа фаза".
В съобщението на вестника все пак се отбелязва, че Вашингтон и Пекин не са постигнали съгласие относно спецификата или размера на митата върху китайските внос, които ще бъдат отменени. Настояването на Китай за отмяна на митата, наложени от администрацията на Тръмп, остава основна пречка пред преговорите, след като властите в Поднебесната империя заявиха, че ще предприемат силно желаните от Щатите мерки за защита на интелектуалната собственост.
Що се отнася до предлагането на петрол, членовете на Организацията на страните износители на петрол (ОПЕК) ще се срещнат на 5 декември във Виена за разговори с техните съюзници по отношение на споразумението за съкращаване на производството.
По всяка вероятност групата на производителите ще удължи срока на споразумението си до средата на 2020 г., а от J. P. Morgan дори прогнозират разширяване на срока до края на 2020 г.
Анализаторите на Ройтерс очакват запасите от суров петрол в САЩ да са намалели с 300 000 барела през миналата седмица.
Американският петролен институт ще публикува своите данни за петролните запаси през последната седмица в 23:30 ч. българско време във вторник, а седмичният доклад на Администрацията за енергийна информация предстои да излезе 17:30 ч. българско време в сряда.
На стоковите пазари цената на златото бележи спад от 0,08% до ниво от 1455,80 долара за тройунция.
*Информацията е актуална към 09:39 ч.


Почти 19 години работа за собствен дом: Къде в Европа жилищата са най-недостъпни?
Кои са най-опасните храни на крак през лятото
Стоянович: Храним се по начина, по който мислим - с отпадъци
Рекордните жеги в Европа водят до ръст на животозастрашаващите спешни случаи
Калфин: Бюджетът не носи изненади, плащаме цената на години безотговорно управление
Информация от анализатор е била пропусната при удара на САЩ по училище в Иран
Световното първенство и глобализацията печелят от играчите от диаспората
Екстремните жеги се превръщат в по-голяма заплаха за храните от войната
Си Дзинпин притиска Япония с ограничаване на износа на важни суровини
Европа избегна криза с авиационно гориво преди летния туристически сезон
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Toyota превръща „стария“ RAV4 в офроудър
Citroën превърна C3 Aircross в подводница на колела
Изненада: Ford оглави класация за качество
Китайските производители отнеха големия коз на японците
1430 за загинали, над 50 000 са в неизвестност след земетресенията във Венецуела
Димитър Манолов: Това е бюджет на инерцията
Николай Василев към властта: Некадърност, страх и мързел! Изхвърлете този бюджет
7 знака, че живеете в „тих развод“
Нощни акции срещу шума в София, ще проверяват обекти след 23:00 часа