Вчера официално е приключила замяната на акции на Каолин АД за такива на Соларпро холдинг АД, се казва в уведомление на Каолин, публикувано чрез БФБ.
През целия период на замяната са заменени 1 330 002 акции на Каолин, представляващи 5,32% от капитала на добивната компания. Максималният възможен размер на замяната, съгласно обявените условия, възлизаше на 1 562 500 акции на Каолин, т.е. 85,12 % от акционерите на Каолин са заменили своите акции за акции на Соларпро Холдинг.
Срещу тях са дадени 34 580 052 акции на Соларпро холдинг, или 73,95% от капитала на компанията. Дъщерното дружество на Каолин – Солар венчърс ЕООД продължава да притежава 5 420 159 акции на Соларпро холдинг, което представлява 11,59% от капитала на дружеството.
Припомняме, че Соларпро холдинг бе отделена като вертикална интегрирана холдингова структура в края на 2009. Това бе извършено вследствие на преструктуриране на бизнеса на Каолин, свързан с производството на компоненти, изграждането и оперирането на соларни електроцентрали и други възобновяеми енергоизточници (ВЕИ), се казва в уведомлението.
Предстои в скоро време ръководството на Каолин, в качеството си на орган, упражняващ правата като едноличен собственик на Солар Венчърс, да вземе решение относно останалия незаменен пакет акции на Соларпро Холдинг, както и по отношение на получените акции от Каолин в резултат на замяната, за което инвеститорите и всички заинтересовани лица ще бъдат своевременно информирани.
Също вчера Соларпро Холдинг обяви консолидирани приходи от продажби в размер на 1,05 млн. лв. за първото полугодие на годината и нетна печалба за периода от 73 хил. лв.
През второто тримесечие на 2010 консолидираните продажби на Каолин ускориха ръста си до 31% на годишна база, като за полугодието те възлизат на 41 млн. лв. при печалба от 4,3 млн. лв.
Свързани компании:


Община Варна: Водата от чешмата пред комплекс "Приморски" не е годна за пиене
Кръвният център във Варна търси дарители с кръвни групи 0- и A-
Хороскоп за 29 юни 2026
Дете пострада в катастрофа
Три коли се блъснаха на Аспаруховия мост във Варна
Изкуственият интелект вече променя политиката в САЩ на всяко ниво
Инвестициите в здравеопазване увеличават икономическата мощ на страните
Квантовите компютри вече са тук. Но какво всъщност представляват?
Войната с Иран върна търговията през пустините на Близкия изток
Неапол изпреварва Милано като икономически двигател на Италия
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Жега: Цялата страна с жълт код днес, очакват се 39°
На 29 юни се почита Св. Петър, любимият ученик на Христос
Путин проведе кризисна среща заради украинските атаки, засегнали доставките на горива
Витанов: Няма да режем доходи, пенсии и майчински въпреки тежкото наследство
Олег Невзоров: Продължаваме да изпълняваме всички поети наши задължения, работим по проектите ни