Още в средата на 2019 г. дизеловите автомобили – леки и товарни, няма да може да влизат в центъра на Берлин. Това реши на свое заседание градския съвет след въпрос от страна на екологични организации, съобщава „Дойче Веле”.
По разпореждане на Административния съд на Берлин не по-късно от юли догодина преминаването на дизелови автомобили ще бъде забранено в 11 големи участъка в централната част на града. Мярката засяга централните улици „Лайпцигер-щрасе” и „Фридрихщрасе”, както и района около тях с обща дължина от 15 км.
Според еколозите именно автомобилният трафик е основната причина за замърсяването на въздуха в Германия. Забраната няма да се отнася за всички дизелови автомобили, а само за тези, които не покриват екологичния стандарт Европа-6.
Подобни ограничения се въвеждат и в други големи немски градове, сред които са Хамбург, Щутгарт, Аахен и Франкфурт. Борбата срещу дизела се премести и в други държави от Европа, като вече се твърди, че някои от тях готвят пълна забрана за продажбите и регистрацията на превозни средства с такива двигатели.
Още подобни новини четете в Automedia.bg


Винисиус Жуниор преподписа с Реал (Мадрид)
ЦСКА удари с 3:0 Макаби като гост
Тъжна вест! Почина голямо име в медицината
Златото стигна до 4295 долара за унция
Във Варна наградиха победителите в Спартакиадата на ВМС
Иран иска да забрани на кораби на САЩ, Израел да използват Ормузкия проток
Всеки сантиметър от Дунав е от значение за Сърбия и Румъния
Саудитска Арабия може да прекрати господството на хутите в Червено море
Shell, BP, Exxon: Големите петролни компании се готвят за по-ниски цени
Защо водещ търговец на желязна руда е под лупа
Германци доработиха Ferrari 12Cilindri Spider
Дори малко мръсотия върху джанта води до загуба на контрол
Защо старт-стоп бутонът изчезва от новите коли
Графити по цял свят разкриха Smart #2 преди премиерата му
Собственик на Hyundai Ioniq сам увеличи пробега и... багажника
И днес жега, но следобед на места гръмотевични бури
Днес се прощаваме с журналиста и писател Димитър Шумналиев
Искандер и С-400 срещу изчерпваща се ПВО: Ново предизвикателство за Украйна
За наказание: Пратиха в “месомелачката” руски войник облечен в рокля (ВИДЕО 16+)
Китай тества Z-10 за опасни мисии: щурмовите хеликоптери тренират полети под радара