Звеното на Daimler – Mercedes-Benz ще увеличи дела си в британската компания Aston Martin до 20% до 2023 г., което ще го направи един от най-големите акционери в борещия се с проблеми британски производител на автомобили, предава Ройтерс, позовавайки се на информация от Aston.
Aston Martin, която е популярна като марката на Джеймс Бонд, преживява тежък период, откакто се листна на борсата преди две години. Само през тази година акциите ѝ изтриха две трети от стойността си.
През август 107-годишната фирма нае Тобиас Моерс, бивш главен изпълнителен директор на Mercedes-AMG, за своя нов лидер.
Aston заяви, че ще увеличи дела си в Mercedes-Benz, който в момента възлиза на 2,6%. Идеята е това да се случи на няколко етапа и е част от емитирането на 250 млн. акции за по 50 пенса всяка.
Акциите, издавани от германската група, ще имат максимална стойност от 286 млн. паунда (372,7 млн. долара), гласи съобщението.
Сделката ще доведе до разширяване на текущото споразумение за доставки между двете фирми, което в сила от 2013 г. То ще даде достъп на Aston Martin до ключови технологии на Mercedes.
„Правим още една голяма крачка напред, тъй като дългосрочното ни партньорство с Mercedes-Benz AG преминава на друго ниво, като те се превръщат в един от най-големите акционери на компанията“, заяви председателят и най-големият акционер на Aston Лорънс Строл.
Германската фирма ще получи правото да номинира един неизпълнителен директор в борда на Aston Martin след първото увеличение на акционерното си участие, заяви листнатата в Лондон фирма.


Коя е най-голямата грешка на шофьорите в трафика?
Първо заседание на Съвета за реформи в туризма ще се проведе в Министерския съвет
Добра реколта на ечемик и пшеница в Добружда
Черно море започна седмицата с двуразови тренировки
12-годишна спаси майка си след инсулт зад волана на АМ „Струма“
Зелената енергетика в действие: Иновациите на Веолия Варна
Златото може да загуби само при трайна стагфлация, но тя е малко вероятна
Надпреварата за центрове за данни в космоса, част 6
Дебютът на Amazon в бързите доставки изтри $15 млрд. от оценката на конкурентите
Надпреварата за центрове за данни в космоса, част 5
В Китай направиха ван с лукс на частен самолет и собствена тоалетна
Най-странният автомобилен клаксон е измислен от филмово студио
Новото Audi Q7 дебютира в България
12-годишно момиче спря аварийно кола и спаси майка си на магистрала "Струма"
Пет легенди, които промениха автомобилния спорт
Най-малкият син на Дейвид и Виктория се сгоди?
От екранна химия до истинско семейство: Историята на Мила Кунис и Аштън Къчър
Кортни Кокс се раздели с дългогодишния си приятел