Средната пазарна цена на жилищата в София се е повишила с 2,5% през третото тримесечие на тази година спрямо същия период на 2013 г. В периода април-юни тази година цените на жилищата в столицата са се вдигнали с 0,4 на сто, сочи анализ на „Райфайзен Имоти“. От компанията използват определен индекс, който отчита измененията на реалните продажни цени на жилищата в блоковете.
„Строителната активност в сегмента жилищни имоти ще запази сегашните си нива и през последното тримесечие на 2014 г.“, прогнозира управителят на „Райфайзен Имоти“ Светослав Липански. Според него, вторичният пазар на жилища ще остане водещ и през следващите месеци. Ще се продължи и тенденцията за разминаване в очакванията между търсене и предлагане на качествени жилища за продажба. Завършването на новите линии на метрото ще доведе до повишаване на цените на апартаментите в близост до спирките, добави Липански. Тази тенденция се наблюдава през последните години при откриването на новите спирки на подземната железница.
В същото време средната цена на апартам?


Община Варна: Водата от чешмата пред комплекс "Приморски" не е годна за пиене
Кръвният център във Варна търси дарители с кръвни групи 0- и A-
Хороскоп за 29 юни 2026
Дете пострада в катастрофа
Три коли се блъснаха на Аспаруховия мост във Варна
Изкуственият интелект вече променя политиката в САЩ на всяко ниво
Инвестициите в здравеопазване увеличават икономическата мощ на страните
Квантовите компютри вече са тук. Но какво всъщност представляват?
Войната с Иран върна търговията през пустините на Близкия изток
Неапол изпреварва Милано като икономически двигател на Италия
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Витанов: Няма да режем доходи, пенсии и майчински въпреки тежкото наследство
Олег Невзоров: Продължаваме да изпълняваме всички поети наши задължения, работим по проектите ни
Роднини на 11-те жертви станали свидетели на катастрофата с малък самолет край Нанси
Терзиев: До 2000 нови места в детските градини и ясли догодина
Няколко души пострадаха от мълния в увеселителен парк в Швеция


преди 11 години Много клоуни пускат коментари в тоя Инвестор, бе :-)))Пък и много харесвания събират тия коментари !! :-)))Няма кой да ме убеди, че миналата година цените са били същите или по-високи, спямо сега. Напротив - аз следя пазара отблизо, купих и няколко имота през 2013 година и определено виждам, че цените днес са доста по-високи.Смея да твърдя, че сега цената на имот е по-висока с около 1000-2000 EUR !!!Тая тъпотия за 30-40 годишно ходене по мъките няма да я коментирам, защото не кореспондира с нито една икономическа теория, а и математически не е обосновано.Да сте чували за търсене и предлагане ?А да сте чували за математика ???Ето Ви малко математика, защото според мен принципите на пазарната икономика не мисля, че е нужно да Ви разяснявам...Задача:Ако кътате едни 25-30 евра и плащате 300 лева наем, то ще си купите ли имот или ще продължите да плащате наем ?Очаквам отговори на задачката :-)))) хе хе отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години ..."защото никой нормален уважаващ себе си човек не живее а апартамент "...голямо изказване направи, ти да не живееш в резиденция бояна отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години ..."защото никой нормален уважаващ себе си човек не живее а апартамент "...голямо изказване направи, ти да не живееш в резиденция бояна отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Ето малко числа - Средна на цена на detached или semi-detached houses (не апартаменти в кооперация, а самостоятелна къща с малка градина супер-ултра-лукс по нашите стандарти) в някой от най-скъпите дестинации по света:1. London - 700 хил лири = 24г. по 29 хил. лири2. Сидни - 420 хил. лири = 12г. по 35 хил. лири3. Сан Франциско - 700 хил. $ = 10г. x 70 хил $4. Мюнхен - 800 хил. евро = 20г. x 40 хил. евро5. Цюрих - 1.6 млн. евро = 32г. x 50 хил евроКъде сме ние се пита в сметката??6. София - 200 хил евро = 42г. по 4800 евроЯ явно, че англичани/американци/германци/швейцарци има какво да научат от Бай ***. И не ми излизайте с номера, че виж било имало и апартаменти по 40-50К в Люлин или Младост с по 50-60 квадрата чиста площ защото никой нормален уважаващ себе си човек не живее а апартамент и защото подобна кутийка е неприподна за живот за повече от 1-2 души, за семейство е абсурд. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години мераци... много ги чакате / и не само вие брокерчетата / тия при от ктб ама няма да е баш както ви се иска отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години мераци... много ги чакате / и не само вие брокерчетата / тия при от ктб ама няма да е баш както ви се иска отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Явно колегата ти се нуждае от спешна консултация с психолог. От това твърдение "Цената на къщата е такава каквато двама работещи в семейството да могат да изплатят за 30-40 години" по-смешно не съм чувал през живота си. Това число 30-40г у нас съответства на 6г в САЩ, 8г в Австралия, 10г в Германия, 17г във Великобритания, където е най-скъпо в целия ЕС. Това, че в София е много по-скъпо отколкото в Лондон и Хонгконг не е нужно да ме убеждавате, така е. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Явно колегата ти се нуждае от спешна консултация с психолог. От това твърдение "Цената на къщата е такава каквато двама работещи в семейството да могат да изплатят за 30-40 години" по-смешно не съм чувал през живота си. Това число 30-40г у нас съответства на 6г в САЩ, 8г в Австралия, 10г в Германия, 17г във Великобритания, където е най-скъпо в целия ЕС. Това, че в София е много по-скъпо отколкото в Лондон и Хонгконг не е нужно да ме убеждавате, така е. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Сметките в цивилизования свят са такива наистина, но в ЛА не ти прибират спестяванията регулярно през 10-15г. Цената на долара не мърда със стотици пъти, както лева през 97 примерно. И не на последно място стъкмистиката със средната заплата. Всеки може да пробва да живее с една средна заплата в София под наем. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Гърция, Испания, ..., Сибир ;) (там поне вода ще има)? отговор Сигнализирай за неуместен коментар