Камарата на строителите в България (КСБ) настоява да бъдат направени промени в Закона за обществените поръчки, чрез които да бъде регламентиран по-добре статутът на компаниите подизпълнители. Това стана ясно след среща на експертите от Агенция „Пътна инфраструктура“ (АПИ) и Камарата, съобщиха от пътната агенция. Според строителите чрез тази промяна ще се улесни работата и на възложителите, и на изпълнителите на обекти.
Шефът на пътната агенция инж. Лазар Лазаров предложи да се въведе задължително условие към подизпълнителите - те да бъдат вписвани в Централния професионален регистър на строителя. Това ще е гаранция, че фирмата покрива изискванията на бранша за професионализъм и качество при изпълнението на възложените строителни дейности, смятат от АПИ.
Експертите на АПИ и на Камарата ще провеждат периодично работни срещи, на които ще дискутират подготвяните от браншовата организация предложения за промени в нормативната база, свързани в пътното строителство. По този начин държавата и бизнесът ще имат общи цели и работата ще стане по-ефективна. За това се договориха председателят на управителния съвет на АПИ Лазар Лазаров и Дончо Атанасов, член на УС, с ръководството на строителната камара.


Опасно време през уикенда, възможни са валежи до 50 литра на квадратен метър
Как ще протекат матурите: МОН с указания и информация за зрелостниците
Нови правила за пенсиите влизат в сила до края на годината
Пламен Абровски: Започва засилване на контрола и изсветляване на цялата верига на доставки на храни
Иван Иванов се класира за четвъртфиналите на турнир в Испания
Задържането на кораб край ОАЕ усложни усилията на САЩ за мир с Иран
Хуманоидните роботи ще дадат тласък на доминацията на Китай в износа
Siemens Energy: Търсенето на газови турбини за AI центрове е много силно
Coach стана хит сред Gen Z, а Shein и Temu отварят „кутията на Пандора“
Siemens: Има нарастваща инфлация и ще се задържи известно време
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
Най-голямата криза, пред която се е изправяла Евровизия - Израел
Матурата по БЕЛ е следващата седмица, над 53 хил. ученици ще се явят на нея
Какво ни разкрива езикът на тялото на Тръмп за отношението му към Си ВИДЕО
След ареста на Джеймса: Как се присвоява имот?