„Максима България“, която е собственик на веригата T Market, иска да разшири присъствието си в Пловдив. Тя е подала нотификация за сключване на дългосрочни договори за наем на магазини от местната търговска верига „Триумф“, става ясно от прессъобщение на компанията. Тя обяснява, че стъпката е част от дългосрочната стратегия за развитие на T Market в България, която се основава на активна експанзия и разработване на нови формати.
"Вече 14 години инвестираме в супермаркети в близост до дома или работното място на хората, предлагащи практично пазаруване при най-добри възможни условия. Тази стратегическа стъпка правим в посока подсилване на присъствието ни в Пловдив, където към момента имаме три магазина. След решение от страна на КЗК ще започнем поетапно процеса на интеграция на обектите от веригата“, коментира генералният директор на „Максима България“ Петър Павлов.
“Триумф” е българска верига хранителни магазини на територията на Пловдив. Тя развива дейност от 2000 г., когато открива първия си магазин. До момента търговската верига разполага с 11 обекта във всички квартали на града.
„Максима България“ оперира 73 магазина T Market в 38 града в цялата страна. През 2018 г. компанията откри 9 нови обекта, а финансовите й резултати отбелязаха ръст от 19,4% в сравнение с предходната 2017 г. Търговският оборот на веригата за 2018 г. е 259,7 млн. лева, а оперативната печалба преди данъци, такси и амортизация възлезе на 1,56 млн. лева.
„Максима България“ е част от литовската компания Maxima Grupe, която притежава T Market в България, веригата магазини Maxima в балтийските страни и веригата Stokrotka в Полша. В края на миналата година компанията съобщи, че смята да открие между 120 и 140 нови магазина на тези пазари през 2019 г., повечето от които в Полша. Тя планира да инвестира най-малко сто милиона евро тази година в разширяване и обновяване на веригите си с магазини.


Млади лидери от цялата страна бяха във Варна на Национална младежка конференция
Първият детски турнир по плажен футбол се проведе във Варна
Намаляват местата за настаняване във Варненско
Ще бъде ли изобщо завършена АМ „Хемус“?
Върнаха делото срещу Коцев на прокуратурата
Ще успеят ли ЕС и Китай да се разберат до октомври
Ерика Тай: Всички чакат новите мерки в Китай
Инфлацията във Франция неочаквано се забави до целта на ЕЦБ от 2%
Йената падна на 40-годишно дъно, ще има ли намеса
Бърнам: Ще изнеса властта от центъра
11 електрически минивана, които не правят компромис със лукса
Renault 4 E-Tech измина над 1600 км само на слънчева енергия
Xiaomi тества спортно купе с 2000 конски сили
Опасно за автомобилите гориво ще спасява Русия в кризата
Високите капаци на съвременните SUV са кошмарът на пешеходците
Bad Religion искат българско кисело мляко преди Midalidare Rock
Асен Василев разкритикува Бюджет 2026 заради ръста на административните разходи
Съдът върна на прокуратурата делото срещу Благомир Коцев
Кардиолог за жегите: Носете шапки, не консумирайте алкохол, дори бира
В кадър: Радев поиска по-добра среда за бизнеса и по-качествени институции