Пазарът на инвестиции в бизнес имоти в Европа е отчел най-силното си трето тримесечие от 2007 г. насам със сделки за общо 35,5 млрд. евро или с 21% над нивата, регистрирани през третото тримесечие на 2012 г., сочат нови данни на компанията за недвижими имоти CBRE, цитирани от онлайн изданието Property EU.
Особено силни резултати регистрират основните пазари в Западна Европа (Великобритания, Германия и Франция). На Острова инвестициите в бизнес имоти са най-високи от третото тримесечие на 2007 г. насам, като през миналото тримесечие там са сключени сделки за 14,1 млрд. евро или с 19% над нивата, записани преди година.
В Германия сделките през третото тримесечие са за 6,2 млрд. евро или с 21% повече спрямо същия период на миналата година. Франция също отчита най-силната инвестиционна активност от 2007 г. насам с 4,6 млрд. евро или 39% над нивата от третото тримесечие на 2012 г. общо за Европа инвестиционната активност се е подобрила със 7% спрямо предходното тримесечие.
Пазарите, които бяха най-тежко ударени от кризата в еврозоната, като Ирландия, Италия, Португалия и Испания, регистрират силно възстановяване през първата половина на 2013 г., като тази тенденция продължава и през третото тримесечие.
В Южна Европа (Испания, Италия и Португалия) през третото тримесечие са направени инвестиции в бизнес имоти на обща стойност 2,2 млрд. евро или със 145% над нивата, регистрирани преди година. В Ирландия увеличението е с 354%. Данните се тълкуват като знак, че опортюнистично настроените инвеститори се завръщат в Европа, като се насочват към възстановяващите се пазари.
В Централна и Източна Европа инвестициите за третото тримесечие възлизат на 2,3 млрд. евро или с 33% повече в сравнение със същия период на 2012 г. Активността в региона е най-силна на ключовите пазари (Русия, Полша и Чехия).


Басейнова дирекция: Българското крайбрежие е чисто, без замърсяване от нефтопродукти
Черноморец привлече футболист от Фратрия
200 пияни и дрогирани водачи спипа КАТ за седмица
Варна ще бъде домакин на международен турнир по билярд
НСИ: Над 600 хил. души в активна трудова възраст мързелуват
Дронове експлоатират сляпо метеорологично петно с военно и търговско приложение
Технологичният бум в Китай не спира забавянето на икономиката
Защо Европа се затруднява да възстанови газовите си резерви преди зимата
Марк Шорт: Демократите предлагат платформа, за която избирателите да гласуват
Ребека Бабин: Китай е най-важният фактор на пазара на петрол в момента
Нов Koenigsegg с 1600 коня получава невиждана досега трансмисия
Изрядните шофьори на Volvo ще плащат по-малко за застраховка
Ferrari направи уникат с 1000 к.с.
Най-продаваният Opel в историята стана на 35 години
Ретро Lambo и Porsche от Louis Vuitton – най-големите хитове на Monterey Car Week
Принцеса Раджва показа защо е новата кралска модна икона
Ердоган отваря нов фронт във Вашингтон: битката с Израел се пренася в САЩ
ЦСКА 1948 надви с 4:1 Черно море
БАБХ установи наднормено съдържание на пестицид пипер от РСМ