Джей Лий ще наследи баща си Лий Кун-хи, поемайки поста на председател на две фондации на Samsung Group, обявиха от конгломерата.
46-годишният мъж ще последва стъпките на баща си в компанията, докато 73-годишният Лий Кун-хи е в болница, тъй като получи сърдечен удар преди повече от година. Синът ще стане председател на Фондация Samsung Life Public Welfare и на Фондацията за култура на Samsung, като това ще се случи на 31-ви май, разкри говорителят на компанията, цитиран от Ройтерс.
Фондациите притежават дялове в Samsung Life Insurance, важна част от структурата на конгломерата, която позволява на семейството на Лий да контролира групата, въпреки че разполага с относително малки дялове от нея.
Вътрешни лица твърдят, че след приемането на бащата в болницата младият Лий е станал човекът, на когото се падат най-важните решения в конгломерата, който включва гиганта в производството на смартфони Samsung Electronics. Назначенията му във фондации обаче за първи път показва официално предаване на ръководната роля на Лий Кун-хи, който е председател на Samsung Electronics.
“Ключов момент в процеса на наследяването е контролирането на фондациите, защото те притежават дялове в ключовите компании на Samsung Group”, твърди Парк Дзю-гун, ръководител на корпоративния регулатор CEO Score.
През изминалата година Samsung Group предприе поредица от ходове, в които инвеститорите и анализаторите виждат подготвяне за предаване на властта от възрастния Лий към трите му деца.
Няма потвърждение от самата компания за официално планирано прехвърляне на отговорности, а говорителят на Samsung Group отказва да коментира кога синът на Лий ще поеме председателския пост.
Още видеа гледайте на сайта на ТВ Bulgaria On Air


НАП и КЗП отчетоха близо 38 хиляди проверки за спазването на закона за еврото
Българската индустрия се разминава с европейския ръст: производството спада с 2,6% за година
ИПИ: Малко специалисти по здравни грижи работят в някои общини във Варненско
Затъмнението с българска следа: как МиГ-21 се превърна в летяща обсерватория
Нищожна част от всички украински бежанци в ЕС се намират в България
Големите корпорации купиха политическо влияние. Сега идва сметката
Уорш има по-сериозни проблеми от трудното начало във Фед
Все повече страни забраняват социалните мрежи за деца - но има ли ефект?
SpaceX премина първата забрана за продажба на акции с рали от $500 млрд.
Найджъл Фараж очаква лесна победа, но умората от него расте
Mercedes-Maybach S680, направен за ЛеБрон Джеймс, се продава
Изпреварил времето си: Пророческото семейно комби на Ford
Защо шофьори на BMW не дават мигач
Роботите на Hyundai правят чудеса при паркиране
Защо производителите крият дръжките на задните врати
5 рецепти за домашни препарати за почистване
Парис Хилтън показа как прекарва лятото си с децата
Заради заплахата от Путин: Германия дава безпрецедентни правомощия на шпионите си
Марго Роби сваля розовите очила, продължението на "Барби" е под въпрос