Потокът на китайски туристи към България се увеличава двойно всяка година. В страната има море и планина и възможност да се отиде на подходящо място през всеки сезон, което именно поражда интереса към нея. Това каза Ту Сюесон, директор на Китайския културен център в София, в предаването „В развитие“ по Bloomberg TV Bulgaria.
„От гледна точка на туризъм процесът е двустранен – трябва повече китайци да посещават България и обратното“.
Гостът коментира тенденциите в Китай, що се касае културата на страната.
„Характерно за китайската култура е, че тя не само продължава своето направление, но и приема чужди идеи“.
Според него много китайски традиции вече са възприети в Европа.
„Основното съдържание, заложено в китайската култура, е стремеж към красотата и добротата. Той е заложен и у всички хора, затова влиянието ѝ ще продължава да се разраства“.
Все пак най-добрият начин да се опознае дадена култура е като се посети нейната страна, подчерта Сюесон.
В София предстоят дни на китайската култура и туризъм. Повече за събитието вижте във видео материала на Bloomberg TV Bulgaria.


Доказано - някои нови коли не изкарват и 100 000 км
Прогноза: Цените на имотите във Варна няма да паднат
16 пияни или дрогирани водачи спипа КАТ за ден
Как реагираха партиите след оставката на президента?
В отлична форма: Путин се потопи в ледени води за Богоявление
Младежи разработват зелени решения за градските горещини
Мерц се стреми да озапти Макрон в реакцията на заплахата от мита на Тръмп
МВФ: AI и търговията са рискове за солидните перспективи за глобален растеж
Раждаемостта в Китай достигна най-ниското си ниво от 1949 г. насам
Румен Радев подава оставка като президент на България
Най-мощният Land Cruiser 300 идва в Европа, но няма да е за всички
Половината коли в България са дизелови
Eто го новото Volvo EX60
Eдин скрит, но съществен недостатък на BMW E60
Porsche 918 Spyder удари рекордна цена на търг
Как забавените доставки от САЩ засягат японските сили за самоотбрана
Как правилно да четем етикетите на храните?
Зоуи Салдана го направи: Вече е най-касовата актриса в света ВИДЕО
Какво ви очаква в любовта тази седмица?
преди 6 години според тъппаци кат зелевия и бгмана тия нема кво да ядат и 400млн. средна класа печелели по малко от Видинския район дет сме само бизнесмени бате с х 2 хилки на месец .... Е да ама реалносста е друга, колко и да тролят оллигофрените, че нема ни един от Видин на морето щот не му стигат само стинките да стигне до там ... отговор Сигнализирай за неуместен коментар