Amazon Web Services (AWS) обяви, че създава 500 работни места в Германия и открива нов офис в Мюнхен. В шоурума ще се показва на потенциалните клиенти в най-голямата европейска икономика какви са възможностите на облачните услуги на компанията, предава Ройтерс.
AWS набира сили в Германия, след като адресира притесненията за опазването на личните данни, които накараха много фирми от производството да задържат сървърите си на място.
По думите на Клаус Бюрг, генерален мениджър на AWS в Германия, Австрия и Швейцария, клиентите вече са преодолели опасенията си за изпълнението на изискванията по отношение на данните и сигурността и сега се насочват към услугите на компанията.
Amazon Web Services получи сертификат за сигурност на облачните услуги от германските власти, отговарящи за киберсигурността, което гарантира, че данните се съхраняват правилно, дори и да се намират в сървъри, които са извън страната.
AWS създава Digital Builders шоурум в офиса си в Мюнхен, в партньорство с Boston Consulting Group. В него ще се демонстрират различни предложения на бъдещите клиенти.
Със Siemens пък ще бъде създадена секция Industrial Software, която ще показва как цифровите облаци могат да поддържат автоматизацията на производството.
Новите работни места са част от общо 2800 вече обявени в Германия от Amazon и ще бъдат разпръснати в оперативните и изследователските звена в Германия.
Повече новини за технологии можете да научите от видеото на Bloomberg TV Bulgaria.


Район "Одесос" във Варна с амбициозна задача да засади 435 дървета
Филип Буков няма да получи хонорар като водещ на концерта за Деня на Варна
Предлагат родните нацисти да чистят улиците във Варна, както непалците
Спипаха петима във Варна и региона с наркотици
16-та клубна изложба на Модел клуб – Варна представя впечатляващи макети
Почина Хироши Окуда, който настояваше Toyota да направи Prius и RAV4
Руското черноморско пристанище Новоросийск гори, показват данни на НАСА
Н. Вълканов: „Справедливата цена“ - риск за избора на потребителя
Трафикът по река Рейн на практика е спрян заради рекордната суша
Римейк на Тито: Вучич показа, че може да има добри връзки и с Киев, и с Москва
Вече се случва: петролен гигант смени бензиностанция със зарядни за ЕV
Mercedes-AMG готви чудовищен SUV с над 1100 конски сили
Производител на трактори постави рекорд за скорост
Skoda остави Octavia без ръчни скорости на основен пазар
Toyota призна: Не можем да се сравняваме по цени с китайците
Ако “Топлофикация София” фалира, електропреносната мрежа няма да издържи
“Сребърна“ на критичния минимум: Пеликаните отказват да гнездят
Средната заплата в България достигна 1444 евро
Магия на свещи: Боби Вълчев с джаз спектакъл в Античния театър