Цените на електроенергията в региона се движат на исторически високи нива и не виждаме причина за тяхното понижение. Имаме и прекомерно изкривяване на пазара заради цените на природния газ, както и заради цените на суровините. Това заяви пред Bloomberg TV Bulgaria адвокат Николай Кискинов, управляващ партньор във "Владимиров Кискинов".
"В момента е по-ренатабилно да действаш като въглищна централа, отколкото като газова централа", каза гостът.
Според него идва краят на ерата на евтината енергия и тя вероятно ще става по-скъпа, по-чиста и по-търсена. „Вероятно ще видим цени подобни на на 2019 г.", добави Кискинов.
Потребителите в България трябва да свикнат, че пазарите на страната са по-свързани и това ще оказва влияние върху цените, а тенденцията за повишение ще се запази поне до следващата година.
Повече за цените на енергията, тока и въглеродните емисии може да гледате във видеото на сайта на Bloomberg TV Bulgaria.


Въздушната линейка транспортира пострадал до София
Професор от УМБАЛ „Александровска“ обявява безсрочна гладна стачка
Волейболните национали с нова победа в Лигата на нациите
Варненката Ива Стоянова спечели Европейския фестивал на шпага в Италия
Самолет се разби във Франция, 11 души загинаха
Неапол изпреварва Милано като икономически двигател на Италия
Япония с право се страхува от "черните кораби" на AI
Южна Италия повежда икономическия ръст, част 2
Южна Италия повежда икономическия ръст, част 1
Манчестър на Анди Бърнам е градоустройствен урок за Лондон
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
СЗО: Над 1300 души са загубили живота си заради горещините в Европа
Четиринадесет души загинаха, след като хеликоптер на петролната компания "Сауди Арамко", се разби
Тайната на спокойния понеделник: Ритуал за щастлива седмица
Неспазване на предимство прати един в болница
Единадесет парашутисти загинаха, след като малък самолет се разби край Нанси


преди 4 години Има търсене, няма предлагане и цените вървят нагоре.Пазарна икономика. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години Клети стоенчик - за толкова години ти не можа да научиш дори, че природен газ е в мъжки род. Знаем, че искаш да купуваме американски по 1000 $ - няма нужда постоянно да ни го натякваш. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години А ти ми приличаш на обикновен перас отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години В момента газът е по 570 $ и дано да стигне 1000, за да ви уврят главите че няма евтина руска тръбна газ. Американска такава никога не е имало, защото тя се води от азиатския пазар. Газпром иска да ви одере кожите на живо и вие искренно се радвате на това му желание. Всеки от нас би постъпил като него, непонятно остава само вашето съгласие за тези му опити. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години 100% Карбон-Неутрална Електро и Топлоенергия на НУЛЕВА резултатна Себестойност - https://nula-energia.alle.bg , плюс БиоМетан, БиоДизел и ИФО-Аерозол - https://biodizel.alle.bg , и не-електролизерен Зелен Био-Водород, получени от Свръхбързорастяща (1м/ден) Биомаса от Бамбукови Хибриди, отглеждани върху рото-рафтове, в Хипер-Интензивна, Роботизирана Вертикална Аеропонна Ферма - https://vertikalna-ferma.alle.bg . Технологията предлага ежедневни Жътви и гигантски ( хиляди тонове дневно ) Добиви от Висококалорична (20MJ/kg) Бамбукова Биомаса - за Директно изгаряне в котлите на ТЕЦ-овете, Продажба ( EUR70/ton ), или за процедиране в Биогорива. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години Приличаш ми на Йозеф Сайер. Той също громеше нещастните гeйчета. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години Ммдаа, изобщо не е аксиома, че след всяко падение, следва възход! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години Европа като люлка на съвременната цивилизация е преживяла много епохи и етапи в своето развитие и всички те следват един от друг закономерно и логично и водят към развитие - от племенни структури през робовладелство, феодализэм, капитализъм и колониализъм и накрая социализъм. Днес обаче ясно се очертава новата и според много наблюдатели - последната, унищожителна за Европа епоха: тя ще бъде записана в историята като пе_дерасизъм. Скоро ще стане ясно перасът човек ли е и може ли да управлява или диктува на управляващите най-развитите държави и техните икономики, в това число и най-важният клъстър - енергетиката.Забележка: перасът не е полово определен и терминът третира вид социално поведение и възгледи за света. Тук педерасизмът е идеология, която се изповядва от медията и от болшинството нейни фенове и участници в дискусията. Лесно се разпознават по силно изразеното пристрастие към зеления цвят, който се прилага навсякъде и във всичко. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години Ако ли бръмчат за уж високата цена на тока от там, изход има: Повишават се доходите, и тази цена, престава да бъде проблем. След амортизация на актива (СЛЕД ИЗПЛАЩАНЕ, ИЗЦЯЛО В ПРОЕКТНИЯ ЖИЗНЕН РЕСУРС!) тази цена, ще се срине до 1/3 от началната, и ще има още 39-40 години, практически безплатни 2000 [MW] отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години Иначе, щом задължително ще затваряме тецовете, Белене се налага от само себе си. отговор Сигнализирай за неуместен коментар