Цените на електроенергията в региона се движат на исторически високи нива и не виждаме причина за тяхното понижение. Имаме и прекомерно изкривяване на пазара заради цените на природния газ, както и заради цените на суровините. Това заяви пред Bloomberg TV Bulgaria адвокат Николай Кискинов, управляващ партньор във "Владимиров Кискинов".
"В момента е по-ренатабилно да действаш като въглищна централа, отколкото като газова централа", каза гостът.
Според него идва краят на ерата на евтината енергия и тя вероятно ще става по-скъпа, по-чиста и по-търсена. „Вероятно ще видим цени подобни на на 2019 г.", добави Кискинов.
Потребителите в България трябва да свикнат, че пазарите на страната са по-свързани и това ще оказва влияние върху цените, а тенденцията за повишение ще се запази поне до следващата година.
Повече за цените на енергията, тока и въглеродните емисии може да гледате във видеото на сайта на Bloomberg TV Bulgaria.


Варненката Ива Стоянова спечели Европейския фестивал на шпага в Италия
Самолет се разби във Франция, 11 души загинаха
Хванаха за ден 39-ма шофьори с алкохол или наркотици
Мъж скочи от тераса и почина на място
Демерджиев: Има достатъчно доказателства за повдигане на редица обвинения по случая „Баба Алино“
Япония с право се страхува от "черните кораби" на AI
Южна Италия повежда икономическия ръст, част 2
Южна Италия повежда икономическия ръст, част 1
Манчестър на Анди Бърнам е градоустройствен урок за Лондон
Изкуственият интелект може да оскъпи живота ти, без да разбереш защо
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Mercedes поиска от служителите си повече работа за... без пари
Цяла България светна в жълто за опасно време
"Прогресивна България" настоява за одит на пенсионните разходи
Ралица Асенова с "факти и неудобни истини" за казуса "Петрохан"
Синдикатите не харесват бюджета, КНСБ готви протест
Двата икономически стълба, които поддържат Русия на Путин, може да се сринат


преди 4 години конярче, давам ти бизнес идея... зимаш вода от реактора на аец козлодуй(тя не толкова заредена, ама карай..) дестилираш и бутилираш... пиеш и продаваш на приятели и съмишленици отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години зелю е говорил на теб, тъъпо конярче :)) опотал се е да ти каже по мек начин че си ***! хахахахаха. в друга статия те ограмотявах.. в тая само храня другия неук член на вашия клуб..но не я търси... ти си безнадежден! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години Малко е останало, но прави впечатление нещо умно, написано от Зелю към мен, но очевидно попада в десетката за тебе:(най-големият враг на знанието не е незнанието , а илюзията за знание ./стивън хокинг)Елементарното отсъствие на интелектуален ресурс да разбереш процес, който е в основата на познанието за света на ниво 8-ми клас ме кара да мисля, че твоите тиквени медали по математика и физика ги е издялкал дедо ти, щото с научни доводи си му доказал, че с лопата може да се премести кравешко л айно. Сега те оставям с ясно дефинирана задача: да научиш кое прави един обем вода радиоактивен. Джокер: облъчването с радиация, или попаднали в нея източници на радиоактивно излъчване (радиоизотопи). Догодина - изпит пред целата аудитория тука и писмени извинения. А аз шти покажа снимка на къщата на дедо ми на ул. Неофит Рилски в София, строена от баща му през 1908 г. за да я сравняваш с къщата на твоя дедо некъде у Видинско.Айде, че събирам багаж. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години https://***.investor.bg/aziia/336/a/ekspertna-komisiia-vodata-ot-aec-fukushima-da-byde-otvedena-v-okeana-ili-izparena-297779/ отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години писаниците ти остават в интернет Да, за съжаление, не изцяло, за да се види какви епохални простотии си писал, като напр. (облъчената вода си остава облъчена), както и моите подробни лекции по физика за 8-ми клас - физически процес при изпарение на водата, както и какво е радиация, източници на радиоактивно излъчване, заразяване с радиоактивни изотопи и тяхното премахване от замърсена вода.Ето какво е останало в нета от нашата дискусия, ако изобщо може така да се нарече: отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години не ме изненадва поведението ти... устатите тъъпаци сте много по тая земя... и ако ще 100 пъти да повтаряш една лъжа... писаниците ти остават в интернет :)) миналия път се видя че темата ти е чужда... ама от внук на коняр... толокова! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години Онова със звездичките е и_ди_от щото май си такъв! Лани цела лекция по физика на елементарните частици ти изнесох тука, Ватника и Зелката щеха да разберат, само влашката ти тиква не пропуска нищо! За нищо не ставаш, само тука под вънкашност чужда и под име ново градиш образ невъзможен, изваден от дълбините на мечтите и илюзиите. Айде, имаш една година да разбереш и научиш защо дестилацията чисти радиация ;) :lol: BTW, кажи и на Зелю да прегледа матрялчето, че догодина като те препитам, да молзваш помощ от приятел - той май е по-интелигентен от тебе и вече със сигурност знае защо дестилацията чисти радиация от водата. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години https://***.osti.gov/servlets/purl/4681163/ отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години Чети бре, *** !!!https://***.osti.gov/servlets/purl/4681163До другото лято да си го прочел, да си го научил! Когато си дойда, ще те изпитам! Твоите медали по физика ти ги е давал дедо ти, щом не знаеш какво е радиация и какво означава заразена с радиоактивност вода.Ти си най-простият елемент тука, кръгла нула! Вакуум! (Ако знаеш какво е това) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години аз имам медали от състезания по математика и физака бе, онуфри конярски ! :) отговор Сигнализирай за неуместен коментар