Ако Гърция излезе от еврозоната, хората там ще живеят по-добре. Това каза пред телевизия Bulgaria On Air предприемачът Йоаким Каламарис.
„Не е тайна, че еврозоната е създадена да обслужва големите икономики, които са унищожили нашата търговия и индустрия“, заяви той.
„Гърците живееха много по-добре преди еврозоната и преди интеграцията в ЕС като цяло. Имаме добри спомени от миналото и се питаме защо се случиха тези неща. Искаме да живеем в по-добри условия, а не по-лошо. В момента еврозоната не предлага нищо за страните от южната периферия“, допълни бизнесменът.
Запитан дали при такъв изход в страната се очакват финансови сътресения, той каза: „Пътят за рая минава през ада“.
„За мен мен един Grexit е добър вариант за Гърция. Около 6 месеца хората ще имат по-ниски доходи, но след това ще има възстановяване“, твърди Каламарис.
По повод проведения в страната референдум, на който бяха отхвърлени предложенията на кредиторите, той каза, че по-често трябва да се правят допитвания. Те трябва да са не само по тези чувствителни въпроси, а и по други теми, защото това е демократичен инструмент.
Предприемачът очаква да има ново споразумение, допълнително финансиране и преструктуриране на около 10% от взетите кредити. Гръцкото „не“ ще бъде трансформирано в „да“ в процеса на преговорите, опасява се той.
Йоаким Каламарис допълни, че историята ще покаже доколко гръцкият народ е виновен за сегашното си положение.
Всичко по темата с Гърция четете тук
Вижте още във видеото:
Още видео материали можете да видите в сайта на Bulgaria On Air


Един варненски район остава без вода днес
Франция регистрира около 1000 допълнителни смъртни случая от жегите
Морска гара-Варна става на 58 години
11-годишно момче бе спасено три дни след земетресенията във Венецуела
Жена загина при пожар във Варна
AI супербалонът е готов да се спука, предупреждават хедж фондове в Китай
Стармър напуска „Даунинг стрийт“ без ясна политическа идентичност
Ford наема отново инженери, тъй като AI не се справя с качеството
Историята се повтаря в Америка, част 4
Историята се повтаря в Америка, част 3
Toyota Classic - най-рядката кола на марката с дизайн от 30-те
Тръмп на война с петролните гиганти
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Toyota превръща „стария“ RAV4 в офроудър
С 13 евро е по-скъпо пътуването ни до морето с автомобил
Никола Минчев: Радев говори едно в България и друго в Брюксел
Само Путин е над него: Кой е "пазителят на тайните" на Кремъл и как западните служби го разкриха?
За първи път в България оперираха "пеперудено дете" в "Пирогов"
Иво Сиромахов за ИТН: Някак си се самоизчегъртаха
преди 10 години Ето :http://***.ikalamaris.com/bg/това обяснява всичко отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Подкрепям автора, като изключим 6-те месеца :) От друга страна за какво им е на гърците да се зорят като още дълго имат от къде да цоцат :) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Този *** не знам на колко години е бил през 1981, когато Гърция влиза в ЕС, но със сигурност познанията му по история са незначителни.Достатъчно е да провери само колко пари средно на година са изливани от съюза в Гърция.Без ЕС щяха да видят просперитет на кукуво лято.6 месеца щели доходите да бъдат по ниски ... :):):) аман от пишман бизнесмени, които си нямат елементарна представа от икономика.Мога да му кажа, че само през първата година ще им трябва хуманитарна помощ, за да оцелее тази част от населението, която не си е изтеглила спестяванията. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Този *** не знам на колко години е бил през 1981, когато Гърция влиза в ЕС, но със сигурност познанията му по история са незначителни.Достатъчно е да провери само колко пари средно на година са изливани от съюза в Гърция.Без ЕС щяха да видят просперитет на кукуво лято.6 месеца щели доходите да бъдат по ниски ... :):):) аман от пишман бизнесмени, които си нямат елементарна представа от икономика.Мога да му кажа, че само през първата година ще им трябва хуманитарна помощ, за да оцелее тази част от населението, която не си е изтеглила спестяванията. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Ето какво казва гръцкият философ и писател Никос Диму за гърците:"- Гъркът се опитва във всяка област да бъде извън реалността. И после е нещастен, защото е извън реалността. И после е щастлив, понеже е нещастен.- Принципно гъркът пренебрегва реалността. Живее два пъти над финансовите си възможности. Обещава три пъти повече, отколкото може да направи. Знае четворно повече, отколкото в действителност е учил. Чувства и преживява петорно повече, отколкото усеща.- Гъркът излгежда щастлив, когато е нещастен. Когато всичко върви добре, се чувства неспокоен и непригоден. Ако няма причина за нещастие, ще се опита да я открие.- За гърка отрицанието е утвърждение. Така че когато има позиция, я отрича, за да започне пак от отрицание. "/край на цитата/.С една дума гърците са се засилили по нанадолнището и са щастливи, че могат да бъдат нещастни. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Ето какво казва гръцкият философ и писател Никос Диму за гърците:"- Гъркът се опитва във всяка област да бъде извън реалността. И после е нещастен, защото е извън реалността. И после е щастлив, понеже е нещастен.- Принципно гъркът пренебрегва реалността. Живее два пъти над финансовите си възможности. Обещава три пъти повече, отколкото може да направи. Знае четворно повече, отколкото в действителност е учил. Чувства и преживява петорно повече, отколкото усеща.- Гъркът излгежда щастлив, когато е нещастен. Когато всичко върви добре, се чувства неспокоен и непригоден. Ако няма причина за нещастие, ще се опита да я открие.- За гърка отрицанието е утвърждение. Така че когато има позиция, я отрича, за да започне пак от отрицание. "/край на цитата/.С една дума гърците са се засилили по нанадолнището и са щастливи, че могат да бъдат нещастни. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години "Йоаким Каламарис: Ако Гърция излезе от еврозоната, хората там ще живеят по-добре"Има предвид, че хората в Еврозоната ще живеят по-добре. Прав е! отговор Сигнализирай за неуместен коментар