Проблемът с приема на първокласници в София няма да намери скоро решение. В повечето населени места в България населението е с отрицателен прираст, но не и в столицата, каза пред Bulgaria ON AIR бившият министър на образованието проф. Тодор Танев.
Той смята, че сградният фонд на училищата не е недостатъчен, въпросът е, че родителите искат да запишат първокласниците точно в определени училища, обявени за елитни или с по-добро преподаване.
За фалшивите адресни регистрации той коментира, че не вини родителите, които се грижат за своите деца.
Министерството на образованието прави всичко възможно, но трябва да се допълни Законът за училищно и предучилищно образование, коментира Тодор Танев.
След като родители сигнализираха прокуратурата за неравнопоставеност при приема на първокласници в 51 СУ "Елисавета Багряна", част от неприетите деца вече са записани в училището.
Директорът Асен Александров коментира, че след първо класиране 300 деца не са били приети, а в момента броят им е 47, от които не всички са в непосредствена близост до квартала.
Търсят се допълнителни помещения, за да се разкрие още една паралелка и да бъдат удовлетворени желанията на повечето родители, обясни той.


Въздушната линейка транспортира пострадал до София
Професор от УМБАЛ „Александровска“ обявява безсрочна гладна стачка
Волейболните национали с нова победа в Лигата на нациите
Варненката Ива Стоянова спечели Европейския фестивал на шпага в Италия
Самолет се разби във Франция, 11 души загинаха
Неапол изпреварва Милано като икономически двигател на Италия
Япония с право се страхува от "черните кораби" на AI
Южна Италия повежда икономическия ръст, част 2
Южна Италия повежда икономическия ръст, част 1
Манчестър на Анди Бърнам е градоустройствен урок за Лондон
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
СЗО: Над 1300 души са загубили живота си заради горещините в Европа
Четиринадесет души загинаха, след като хеликоптер на петролната компания "Сауди Арамко", се разби
Тайната на спокойния понеделник: Ритуал за щастлива седмица
Неспазване на предимство прати един в болница
Единадесет парашутисти загинаха, след като малък самолет се разби край Нанси