Министерски съвет определи концесионери на два морски плажа в област Варна, съобщиха от правителствената информационна служба.
„Ди Ен Трейд“ ЕООД е определен за концесионер на плаж „Аспарухово“. Договорът е за срок от 20 години, като размерът на първото годишно концесионно възнаграждение е 85 588,89 лв. без ДДС.
Концесионното възнаграждение за всяка календарна година от срока на концесията е определен съгласно приетата от Министерския съвет Методика за определяне на минималния размер на концесионното възнаграждение за морските плажове и предложения от концесионера размер на роялти от 1,60 на сто.
Инвестициите, свързани с организация на спортно-развлекателни дейности на морския плаж за срока на концесията, са в размер на 537 134 лв. с ДДС.
„Орхи“ ЕООД поема част от морски плаж „Хижа Черноморец - юг“, а срокът на договора е 15 години. Размерът на първото годишно концесионно възнаграждение е 12 564,24 лв. без ДДС.
Концесионното възнаграждение за всяка календарна година от срока на концесията е определен съгласно приетата от Министерския съвет Методика за определяне на минималния размер на концесионното възнаграждение за морските плажове и предложения от концесионера размер на роялти от 7,70 на сто.
Инвестициите, свързани с подобряване на облика на морския плаж за срока на концесията, са в размер на 90 499,20 лв. с ДДС.


Отстраняват кмета на район "Одесос" ако се докаже злоупотреба с власт
Има избран изпълнител за доставка на подземните контейнери във Варна
От "Възраждане - Варна" са възмутени от българската песен на Евровизия
От "Активни потребители" поставят под въпрос ефекта от новите мерки срещу инфлацията
Корабът „Храбри" е на тестови ходови изпитания във Варненския залив и Черно море
Mythos може да е заплаха, но AI ускорява еволюцията на банковите услуги
Капитал има, но не и навик: защо българите рядко инвестират у нас
„Хелиос Марин“: Искаме да сме нещо като Tesla при яхтите
Цветан Цеков: Надценките по веригата държат храните у нас сред най-скъпите в ЕС
Китайците посрещнаха Тръмп с AI колажи и надежда за сътрудничество
Всяка десета кола e манипулирана – внимавайте с тези модели
Вижте кой ще внася автомобилите на Ebro в България
Китайци искат да правят електромобили с Maserati
Трик с пластилин почиства боята перфектно
Volkswagen отново отложи електрическия Golf
4.7 по Рихтер удари Централен Иран
Колко струва охраната на високопоставени лица
Бившата на Владимир Кличко разкри, че е бисексуална
Fibank осъществи най-значимото международно пласиране на българска банка с две емисии облигации на обща стойност от 310 млн. евро
Консултант по зависимости получи 2 г. затвор за смъртта на Матю Пери