След масовото нашествие на моловете, в които градският човек може да намери всичко необходимо, все още се запазва тенденцията инвеститорите да обособяват търговски площи в жилищните комплекси. В тях подобно на някогашните квартални магазинчета лесно и бързо можеш да намериш най-важните стоки в забързаното ежедневие.
Именно поради това инвестицията в търговски обекти, разположени в жилищни зони, отново се събужда. Единственият и най-важен фактор в случая е безспорно локацията. Погрешно се счита, че центърът и моловете са гаранция за голям поток клиенти и респективно – успех на бизнеса. Не съвсем така, става ясно от тенденциите.
От ключово значение е пътникопотокът, който минава непосредствено около и в района на търговския обект, както и близостта с възлови транспортни точки.
Когато магазинът е част от голям жилищен комплекс, това е допълнителен плюс, защото гарантира постоянни клиенти. Такъв пример за успешно внедрени търговски площи в жилищната среда е „Резиденшъл Младост“ - комплекс от затворен тип, който се разпростира върху площ от 5700 кв. м и е разположен в най-благоустроения район на ж.к. „Младост“.
„Резиденшъл Младост“ разполага с 9 магазина с директен достъп от две централни улици и е на ключово кръстовище, което отвежда до бул. „Александър Малинов“ и е важна артерия към бизнес центровете в района. В близост има множество жилищни сгради, голяма част от които са ново строителство с основни жители млади семейства.
Това превръща района в потенциален локален търговски център, който ще привлича посетители и от съседните микрорайони.
Налични за продажба и отдаване под наем са три магазина с площ от 174 до 186 кв. м. Локацията на комплекса осигурява достъп до бърз и ефективен транспорт - на 2 минути от метростанция „Младост 3" и на 5 минути от спирките на автобусни линии, водещи към центъра на града.
Допълнителен плюс е, че „Резиденшъл Младост“ се намира на 10 минути и от Бизнес парк София.


Кръвният център във Варна търси дарители с кръвни групи 0- и A-
Хороскоп за 29 юни 2026
Дете пострада в катастрофа
Три коли се блъснаха на Аспаруховия мост във Варна
Бленджини: Не е възможно да играеш два мача за 18 часа
Изкуственият интелект вече променя политиката в САЩ на всяко ниво
Инвестициите в здравеопазване увеличават икономическата мощ на страните
Квантовите компютри вече са тук. Но какво всъщност представляват?
Войната с Иран върна търговията през пустините на Близкия изток
Неапол изпреварва Милано като икономически двигател на Италия
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Путин призна: Преминаваме през труден период, обеща да се справи с предизвикателствата
Рекордна температура от над 36 градуса измериха в Русе
След земетресението във Венецуела: 33 души са спасени живи, хиляди все още са в неизвестност
Гълъб Донев: Спряна е обществена поръчка за 490 млн. евро за мантинели
Николов: В район „Приморски” установихме нещо доста по-притеснително