Биткойнът ще поскъпне през тази година и ще достигне предишните си високи нива, смята председателят на CoinShares Дани Мастърс, цитиран от CNBC. Но според него преди това би трябвало да бъде изградена по-добра инфраструктура и жизнен цикъл след първоначалните монетни предлагания.
„Необходимо е да видим как инфраструктурата около криптовалутите продължава да се изгражда“, коментира Мастърс. Той е убеден, че криптопазарът има нужда от попечителки услуги, индекси и други показатели за измерване на представянето, за да може всички да говорят на един език.
„Смятам, че цялата работа около първоначалните монетни предлагания трябва да достигне едно по-зряло ниво, тъй като това ще даде на инвеститорите повече яснота, по-добри очаквания и повече прозрачност“, обясни още Дани Мастърс.
Малко преди обяд българско време биткойнът поевтиня с 0,82% до 8272,24 долара за брой по данни на CoinDesk. Докато най-популярната криптовалута се възстановява от най-ниските си нива, достигнати по-рано през годината, от под 6 хил. долара, то тя все още е много далеч от върха си от края на 2017 г. от около 19 500 долара за брой.
Инвеститорите бяха оптимисти, че събитието за блокчейн технологии Blockchain Week New York, което започна в края на миналата седмица, ще помогне за нарастване стойността на биткойна. Но от понеделник насам цифровите пари са поевтинели с около 5%. Въпреки това председателят на CoinShares подчерта, че преди три години, пазарът и броят на хората, интересуващи се от криптовалути, е бил много малък, докато през тази седмица над 8 хил. души са присъствали на Blockchain Week New York.
„Ние сме още в много ранен етап на развитие и се нуждаем от деривати, индекси и изобщо изграждане на цялостен пазар, за да можем да привлечем и институционални инвеститори“, каза още Мастърс.
Всичко за криптовалутите четете тук


Община Варна: Водата от чешмата пред комплекс "Приморски" не е годна за пиене
Кръвният център във Варна търси дарители с кръвни групи 0- и A-
Хороскоп за 29 юни 2026
Дете пострада в катастрофа
Три коли се блъснаха на Аспаруховия мост във Варна
Изкуственият интелект вече променя политиката в САЩ на всяко ниво
Инвестициите в здравеопазване увеличават икономическата мощ на страните
Квантовите компютри вече са тук. Но какво всъщност представляват?
Войната с Иран върна търговията през пустините на Близкия изток
Неапол изпреварва Милано като икономически двигател на Италия
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Путин проведе кризисна среща заради украинските атаки, засегнали доставките на горива
Витанов: Няма да режем доходи, пенсии и майчински въпреки тежкото наследство
Олег Невзоров: Продължаваме да изпълняваме всички поети наши задължения, работим по проектите ни
Роднини на 11-те жертви станали свидетели на катастрофата с малък самолет край Нанси
Терзиев: До 2000 нови места в детските градини и ясли догодина


преди 8 години Тая пирамида няма ли да се срутва най-накрая... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Сега е моментът за купуване! Отново са пуснати временно регистрациите в Binance (една от най-добрите крипто борси), за хубавата новина, можете да се регистрирате чрез моя реферален линк: https://***.binance.com/?ref=12387070 отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години да почнат банките и фондовете да наливат пак пари в него, ама надали ... вече дебнат момента да кешират и да слагат край на тая безсмислица ... така че пирамидата свърши ! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Не виждам никакви сметки, а само общи фрази и зле обосновани предположения, които може и да минават за убедителни във вашите параноично-конспираторски среди, но аз лично предпочитам повече конкретика. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Е как какво, Сорос трябва да купи няколко млн.-а :] отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Щом са си продали "контролния пакет", значи нямат нужда от реклама... пак ми излизат сметките. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Досега най-голямата потвърдена конфискация на биткойни от ФБР е на стойност около 144000 BTC - при разбиването на Silk Road (операцията е продължила 2 години), а впоследствие биткойните са продадени на търг. В момента има изкопани около 17 милиона BTC. Колко от тях държи ФБР? И недей да си измисляш. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Бих. Биткойна има най-голям държател ФБР (от конфискувани нарко-сървъри).Т'ва м'ноооо пари за черната каса! А черната каса е безотчетна.Може да си "експортираме демокрация" с вагони или по-точно с кораби! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Бих. Биткойна има най-голям държател ФБР (от конфискувани нарко-сървъри).Т'ва м'ноооо пари за черната каса! А черната каса е безотчетна.Може да си "експортираме демокрация" с вагони или по-точно с кораби! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години А би ли ме осведомил каква е ползата на англо-саксонските медии от поскъпването на биткойна? Или просто си говорим наизуст? Впрочем, виж кого питам... отговор Сигнализирай за неуместен коментар