Биткойнът поевтиня до четиримесечен минимум от 6370 долара днес, след като преди няколко дни южнокорейската борса за търговия с криптовалути Coinrail съобщи, че хакери са откраднали над 37 млн. долара, предаде Асошиейтед прес, цитирана от БТА.
След като Coinrail обяви кражбата, равняваща се на близо една трета от търгуваните на нея дигитални пари, цената на биткойна се срина с 500 дoлара за час и продължи да се понижава.
Атаката отново показва колко уязвими са малките борсови оператори с ниски стандарти за сигурност от хакерски нападения, посочи Ким Джин Хуа, представител на Корейската асоциация на блокчейн индустрията.
Спад това последва и съобщение на в. Wall Street Journal, че американските регулатори са поискали от борсите за търговия с криптовалути да предоставят търговски данни в помощ на разследване за манипулации на виртуални валути.
Информацията предизвика опасения за бъдещето на пазара на дигитални пари.
Последните две седмици за инвеститорите в биткойни бяха спокойни, след като през изминалите месеци светът на криптовалутите често бе обект на кражби, пазарни манипулации и пране на пари.
Миналата година биткойнът поскъпна шесткратно и през декември достигна рекорднo ниво 19 783 долара за брой. В началото на тази година обаче падна до около 6 хил. долара за брой.
Всичко за криптовалутите четете тук.


40-годишен баща на две деца загина в катастрофа край Баня
През летния туристически сезон служители на Жандармерията - с наряди на летището във Варна
Флора „Варна“ 2026 превръща центъра на града в цветна градина
Кардиолог от Варна влиза в парламента на мястото на новия областен управител
34-годишен открадна кутия с дарения от магазин в центъра на Варна
Amazon внедрява Alexa и AI в лентата за търсене при пазаруване
Политическата криза във Великобритания тревожи купувачите на облигации
Си към Тръмп: Имаме повече общи интереси, отколкото различия
Тръмп към Си: Имаме фантастични отношения
Защо ЕЦБ вероятно няма да повиши лихвите през юни
Революция в прегледите - ЕС взима мерки срещу старите автомобили
Chery се връща към това, от което VW се отказа
Всяка десета кола e манипулирана – внимавайте с тези модели
Вижте кой ще внася автомобилите на Ebro в България
Китайци искат да правят електромобили с Maserati
Синьо-зелен диамант беше продаден за над 17 млн. долара на търг
Кризата е направила институциите слаби, очакванията към Радев са големи
Мел Гибсън пак с младо гадже - 44-годишна моделка
Заради високи цени: Глобиха гръцка компания с 1,7 млн. евро
Спецакция срещу имотните измами: Задържани са знакови лица, сред тях - Джеймса