Цената на биткойна трябваше да стигне до луната, но въпреки това в последните шест месеца най-популярната криптовалута е загубила 66% от стойността си, пише иронично в свой коментар Bloomberg.
Ситуацията изглежда подобна на това, което се случи с технологичния индекс Nasdaq по време на dot-com балона или с банковите акции по време на финансовата криза. За щастие обаче икономиката в случая с цифровите пари не е засегната, въпреки измамите на стойност 670 млн. долара само за едно тримесечие.
Твърде съблазнително е обаче да вярваме, че „големият спад“ е дошъл и си е отишъл, но според някои участници на пазара това е точно така. С цена от около 6500 долара за един биткойн много хора вярват, че е време за покупки. Хедж фондът Pantera и компанията за рискови инвестиции Blockchain Capital предвиждат връщане на биткойна на цена от 10 хил. долара или дори 20 хил. дори в рамките на годината. Това означава удвояване или утрояване на цената за месеци. Случвало се е и преди, пише още Bloomberg. Но толкова бичи настроения изглеждат прекалени в момента.
Исторически погледнато най-големите ръстове в цената на биткойна са се случили благодарение най-вече на спекулации, отколкото на реалния прогрес на технологията или полезността на валутата. Поскъпването на биткойна до 19 хил. долара в края на миналата година беше подхранено от убеждението, че цената винаги ще върви нагоре.
Повечето хора знаят какво е биткойн и не искат да купуват предвид рисковете. И именно това е проблемът, че в момента липсва нова вълна купувачи, на които да се продава, отбелязва Bloomberg.
Очакванията са да отнеме доста време преди постигането на ценова стабилност при биткойна, както и разглеждането му като истински инвестиционен актив. Фактът, че регулаторите тепърва се опитват да въведат правила на този пазар, също е червен сигнал. Все още не е ясно и в каква степен цените са повлияни от манипулативни практики.
В средата на седмицата биткойнът поевтиня до четиримесечен минимум от 6370 долара, след като южнокорейската борса за търговия с криптовалути Coinrail съобщи, че хакери са откраднали цифрови пари на стойност над 37 млн. долара.
Всичко за криптовалутите четете тук.


Кръвният център във Варна търси дарители с кръвни групи 0- и A-
Хороскоп за 29 юни 2026
Дете пострада в катастрофа
Три коли се блъснаха на Аспаруховия мост във Варна
Бленджини: Не е възможно да играеш два мача за 18 часа
Изкуственият интелект вече променя политиката в САЩ на всяко ниво
Инвестициите в здравеопазване увеличават икономическата мощ на страните
Квантовите компютри вече са тук. Но какво всъщност представляват?
Войната с Иран върна търговията през пустините на Близкия изток
Неапол изпреварва Милано като икономически двигател на Италия
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Терзиев: До 2000 нови места в детските градини и ясли догодина
Няколко души пострадаха от мълния в увеселителен парк в Швеция
Украйна планира производство на ракети "Пейтриът": защо това е лоша идея?
Путин призна: Преминаваме през труден период, обеща да се справи с предизвикателствата
Рекордна температура от над 36 градуса измериха в Русе
преди 8 години още ли някой купува биткойни ???? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Спри се прост0тиите си! Никакви крет.ено-масони не събарят криптаците. Просто същите бяха бясно напомпани от алчняги. Вероятно от същите "кре.тено-масони" за които говориш ти. Или просто алчни трейдъри с много власт и пари ( заемни).https://***.engadget.com/2018/06/13/bitcoin-bitfinex-price-manipulation-cryptocurrency/?guccounter=1Битият кон просто се връща към реалната си стойност, не спада. Има още да дълбае, по ред причини. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Няма да споменавам, че вече има дузина криптовалути с по-бърза, сигурна и иновативна технология от на биткойн, дори се създават цели децентрализирани платформи за разплащания в реалният свят с криптовалути, които рано или късно ще започнат да функционират. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Сега като ви спретнат поредната финансова криза и ви кажат, че не знаят как и откъде пак стана така, докато мн добре знаят, може да се замислите за криптовалутите и каква финансова свобода са. Всички знаят, че тази технология е в състояние да замени целият банков сектор и да премахне един от етажите в зидарията на кретено-масоните, основният етаж, през който си въртят далаверите и контролират целият свят, създавайки тази егоистична простотия на Земята, която наблюдаваме днес, човечеството е ограничен в съзнанието биологичен *** с кретено-масоните най-отгоре, добре че това е краят на тази парадигма. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Всички сме наясно, че цената на биткойн спадна заради намесата на кретено-масонските елити и манипулациите им, както и тоталното отхвърляне и негативно говорене за него и технологията от тяхна страна, които не можаха да имат чисти *** 3 месеца, след като цената докосна 19 000 за отрицателно време и се виждаше, че това скоро няма да спре. После започна негативното влияние на правителствата и елитите, жалко за тях че не могат така да повлияят на планетарните изменения и космическите процеси и следващите години цялата кретено-масонска смехономика и жалката им зидария в света ще се срине етаж по етаж като кули близнаци в добре организиран от кретено-масоните фалшив терористичен атентат от 2001-ва. През 2050-та цивилизацията няма да използва пари с кретено-масонски символи по тях, предстои да го видите. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години както и да го гледате от 20к до 6к си е срив. а защо избра 600 не 60 или 6? и още, кой знае дали скоро няма да бъде пак 60 или 6... pets.com отговор Сигнализирай за неуместен коментар