За количеството автомобили, които сега влизат във винетната система (товарните и пътните превозни средства за превоз на пътници с повече от осем седящи места), не е изгодно да се печатат стикери, а това ще стане от 1 януари 2005 г., когато в системата ще влязат всички автомобили, допълни Чакърова.
Глобите за превозни средства без винетки ще бъдат до 1 500 лв., но санкциите ще бъдат вземани за нарушения от 1 май, а за целия април неизрядните шофьори ще бъдат предупреждавани.
Според Института за транспорт и комуникации въвеждането на винетната система ще оскъпи реално превозите с половин стотинка. Кристиана Чакърова обясни, че повишаването на цените е решение на транспортните фирми, но не е обосновано от въвеждането на винетните такси.
Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.


Варна ще отбележи 49 години от потушаването на пожара на танкера „Ерма“
„Св. Прокопий Варненски“ отбелязва храмовия си празник
Олег Невзоров: Обичам Варна, не се чувствам виновен
Какво време ни очаква във вторник?
„Ден на бягането“ събра лекоатлети от различни възрасти във Варна
Трейдърите искат да знаят кой ще управлява финансите след оставката на Стармър
Португалия обмисля суверенен фонд с дялове в стратегически сектори
Citigroup открива офис в Литва заради растящото финансиране на отбраната
Льо Брьон от AMI Lans: Европа загуби много състезания
Скъпият бензин изведе инфлацията в Канада до най-високото ѝ ниво от 2023 г.
Toyota отива на съд за плагиатство
Бензиностанция предложи награда за залавяне на крадец на гориво
Защо Bugatti Tourbillon използва самолетни гуми
Новата стратегия на Porsche: По-малко продажби, повече печалби
Дилъри връщат пари, ако пробегът на електромобил е по-малък от обявения
Данъчното облагане не е достатъчно, за да привличаме инвеститори
Шаман от Гана щял да прокълне Хари Кейн
Шакира заби актьор?