Постигнато е единодушно становище да бъдат увеличени възнагражденията на работещите в армията с 9 процента, като през следващите дни ще се търсят резерви за достигане на 10-процентно повишение. Това каза министърът на отбраната Аню Ангелов пред БНР.
Той уточни, че вече има споразумение за това с министъра на финансите Симеон Дянков и премиера Бойко Борисов.
Аню Ангелов посочи, че със 7 процента ще се увеличат заплатите и за останалите работещи в системата на отбраната.
По отношение на предизвикалия много спорове въпрос за компенсациите и привилегиите на служителите в сектора министър Ангелов посочи, че една от бележките на МВФ е да се ограничи възможността за ранно пенсиониране, защото това натоварва допълнително пенсионната система.
По думите му всички компенсации се запазват, включително и правото на до 20 месечни заплати, в зависимост от годините служба при пенсиониране.
Миналата седмица беше коментирано, че е възможно да се орежат някои от привилегиите на военните, за да се постигне споразумение за по-високи заплати. Предложението на военния министър беше в бъдеще при пенсионирането на служителите на министерството на отбраната да се взима предвид не само стажът, а и възрастта, която ще е еднаква за мъжете и за жените.
Броени дни след това военните се отказаха от искането си за увеличение на заплатите, за да запазят привилегиите си.


Варна с нова услуга за денонощна грижа за възрастни хора и лица с трайни увреждания
Започна юбилейният 50-и международен бридж фестивал „Варна“
Катастрофа, при която пострадаха деца, затвори пътя София-Варна
Хороскоп за 7 август 2026
Спад на сделки с имоти във Варна
Защо водещ търговец на желязна руда е под лупа
След като фондът му почти се срина, Ашенбренер инвестира 400 млн. долара
Руската военна икономика изстрелва заплатите до непосилни нива
Хибрид, ако може от Китай: Какво купуват европейците през последните 6 месеца
Въглеродните пазари ще са в центъра на тазгодишната климатична среща на ООН
Германци доработиха Ferrari 12Cilindri Spider
Дори малко мръсотия върху джанта води до загуба на контрол
Защо старт-стоп бутонът изчезва от новите коли
Графити по цял свят разкриха Smart #2 преди премиерата му
Собственик на Hyundai Ioniq сам увеличи пробега и... багажника
Киев: 16 000 чужденци се сражават в украинските въоръжени сили
Левски с нова крачка към новия стадион "Георги Аспарухов"
Два военни хеликоптера гасят пожара край АМ "Тракия"
Мъж призна, че е упоил и изнасилил 14 жени
Оставиха в ареста турчин, осъден за педофилия в родината си
преди 13 години Ако правилно разбирам - и привилегиите остават, и заплатите се увеличават?! Нищо ново... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години Правителството клекна - реформи няма, има млади пенсионери.За българина реформата е повече кеш. отговор Сигнализирай за неуместен коментар