Производителността на американските работници се е възстановила малко повече от очакваното през третото тримесечие, но трендът е останал слаб, поддържайки разходите за труд високи, съобщи Ройтерс.
Производителността извън селското стопанство – измерваща производителността на час на служител – се е увеличила с 0,8% на годишна база в периода юли-септември, съобщи американското министерство на труда. Данните са възходяща ревизия спрямо обявеното миналия месец увеличение от 0,3 на сто. Икономистите, анкетирани от медията, бяха в очакване на резултат от 0,6%.
На годишна база обаче производителността е намаляла с 1,3%, докато предварителните оценки на ресорното министерство бяха за темп от 1,4%
Разходите за труд – или цената на труда на единица производителност – междувременно са се увеличили с 2,4% спрямо предходното тримесечие. За сравнение – предишните оценки бяха за по-силен ръст от 3,5 на сто. Годишното увеличение на показателя е достигнало 5,3% през третото тримесечие спрямо регистрираните през ноември 6,1% ръст.


Община Варна: Водата от чешмата пред комплекс "Приморски" не е годна за пиене
Кръвният център във Варна търси дарители с кръвни групи 0- и A-
Хороскоп за 29 юни 2026
Дете пострада в катастрофа
Три коли се блъснаха на Аспаруховия мост във Варна
Изкуственият интелект вече променя политиката в САЩ на всяко ниво
Инвестициите в здравеопазване увеличават икономическата мощ на страните
Квантовите компютри вече са тук. Но какво всъщност представляват?
Войната с Иран върна търговията през пустините на Близкия изток
Неапол изпреварва Милано като икономически двигател на Италия
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Путин проведе кризисна среща заради украинските атаки, засегнали доставките на горива
Витанов: Няма да режем доходи, пенсии и майчински въпреки тежкото наследство
Олег Невзоров: Продължаваме да изпълняваме всички поети наши задължения, работим по проектите ни
Роднини на 11-те жертви станали свидетели на катастрофата с малък самолет край Нанси
Терзиев: До 2000 нови места в детските градини и ясли догодина