Министерството на финансите подготвя проекта на Закон за държавния бюджет за 2023 г., който съгласно т. нар. удължителен закон за бюджета Министерският съвет трябва да внесе в Народното събрание до края на април. Ако до края на април преговорите за съставяне на редовно правителство все още продължават, кабинетът ще изпълни и тази своя отговорност. Това заяви служебният премиер Гълъб Донев при откриването на първото редовно заседание на Министерския съвет след изборите.
Министър-председателят каза още, че след конституирането на новото Народно събрание служебната власт ще представи и редица ключови законопроекти, свързани с овладяването на финансовите и социално-икономически проблеми. „Сред тях са и законопроектите, от които зависят реформите, заложени в Националния план за възстановяване и устойчивост”, посочи Донев.
„След поредните предсрочни избори за парламент живеем отново между две хипотези: ще има редовно правителство – няма да има редовно правителство“, коментира още той. И допълни, че докато се изясни в кое от двете предположения има политически живот, България има действащо правителство, макар и служебно.
Гълъб Донев отчете, че въпреки трудностите, включително и заради прибързани и недообмислени промени в изборното законодателство, служебният кабинет отново се е справил с провеждането на предсрочните парламентарни избори на 2 април.
"След осем месеца убедено мога да заявя, че държавата не се управлява със знаци, тълкувания и предположения, а с решения и поемане на отговорност за тях", заяви Гълъб Донев. Той подчерта, че кабинетът продължава да работи по неотложните задачи пред държавата в очакване на конституирането на 49-ото Народно събрание и сформирането на управляваща коалиция.


Къде са най-опасните пътни отсечки във Варна
Унгарската МОЛ иска да купи чуждестранните активи на "Лукойл"
Защо плащаме скъпо за храна с неясен произход?
Освен че няма риба, намаляват и рибарите
Наша съседка е най-доброто място за пенсиониране
Дьоре от Hensold: Очаквам стоманено десетилетие
Мозъчни интерфейси и метавселени – докъде стига бъдещето на игрите?
Hensold: Пазарите са водени от настроението
Hensold очаква до 10-15г военните разходи да продължат
Hensold подкрепя някои доставчици на автопроизводителите в Германия
Китайски електромобил се разцепи при странна катастрофа
Един от най-добрите двигатели на Audi навърши половин век
Pininfarina възроди първото поколение на Honda NSX
Японски компании съдят администрацията на Тръмп заради митата
Bosch и Maserati ще спасяват ДВГ с водород
Облачно ще е днес, ще вали в западната половина на страната
И в еврозоната - цените на жилищата у нас ще продължат да растат
Османската династия ще съди турчин, живеещ в САЩ, представящ се за османски принц
3 зодии с шанс за изненадващи парични постъпления около пълнолунието на 4 декември
Аманда Сейфрид на 40 - актрисата блесна до Сидни Суини на червения килим
преди 2 години малииии, ако го прави оная дебелатаааа, заеиии ... по добре без! отговор Сигнализирай за неуместен коментар