PJM Interconnection LLC, най-големият американски оператор на електроразпределителната мрежа, който обслужваща около 20% от американците от Средния Запад до Източното крайбрежие, предупреди, че екстремните горещини това лято биха могли да предизвикат недостиг на електроенергия.
Въпреки че PJM очаква да разполага с достатъчно мощност, за да отговори на типичното лятно търсене, „наличният производствен капацитет може да не достигне необходимите резерви“ при тежки условия, които повишават търсенето до 166 гигавата, заяви операторът, цитиран от Bloomberg.
Такъв екстремен сценарий би счупил рекорда от 2006 г. от 165,6 гигавата търсене. Един мегават обикновено е достатъчен за захранване на 800 домакинства към PJM.
Компанията очаква това лято да бъде по-горещо от нормалното, особено в източните крайбрежни щати, като търсенето ще се увеличи с 0,9% до пик от 154,1 гигавата.
Операторът отбелязва, че разполага с още 7,9 гигавата резервни мощности, налични чрез програми за извънредно реагиране при търсене, които принуждават регистрираните търговски, промишлени и дори битови потребители да ограничат потреблението, за да поддържат мрежата стабилна по време на извънредни ситуации.
Въпреки че е невъзможно да се предвиди вероятността от екстремен сценарий, предупреждението на PJM подчертава ограниченията на търсенето в мрежа, която наскоро се радваше на изобилие от доставки.
„PJM продължава да изразява загриженост относно дисбаланса между търсенето и предлагането, породен от спирането на производството на генератори и бавното изграждане на нови ресурси на фона на ускоряващия се растеж на търсенето“, посочва компанията.


Почти 19 години работа за собствен дом: Къде в Европа жилищата са най-недостъпни?
Кои са най-опасните храни на крак през лятото
Стоянович: Храним се по начина, по който мислим - с отпадъци
Рекордните жеги в Европа водят до ръст на животозастрашаващите спешни случаи
Калфин: Бюджетът не носи изненади, плащаме цената на години безотговорно управление
Историята се повтаря в Америка, част 1
Вучич обяви, че ще подаде оставка, за да помогне на партията на изборите
САЩ нанeсоха нови удари по цели в Иран след атаки с дронове
Информация от анализатор е била пропусната при удара на САЩ по училище в Иран
Световното първенство и глобализацията печелят от играчите от диаспората
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Toyota превръща „стария“ RAV4 в офроудър
Citroën превърна C3 Aircross в подводница на колела
Изненада: Ford оглави класация за качество
Китайските производители отнеха големия коз на японците
1430 за загинали, над 50 000 са в неизвестност след земетресенията във Венецуела
Димитър Манолов: Това е бюджет на инерцията
Николай Василев към властта: Некадърност, страх и мързел! Изхвърлете този бюджет
7 знака, че живеете в „тих развод“
Нощни акции срещу шума в София, ще проверяват обекти след 23:00 часа
преди 1 година До: Ivane да бе, още биткойни трябва да се накрафтят, че да се накупят електички с които да одим на работа в дейтацентеовете. Сега и америка ще правим велика, връщайки производството и на клечки за зъби. Обаче наложихме мита на планетарната фабрика от която купаваме соларите, пък в останалата енергетика позагубихме компетенции, щото преди 20г решихме, че няма да ни трябва. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 1 година За неразбралите, проблемът е че, се е повишило търсенето! Точно обратното на излишъка на възобновяема енергия който наблюдаваме в България и в Европа заради фотоволтаиците. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 1 година Кое точно не разбра? Не достигат мощности. Независимо дали зелени пембрани или от въглища. Мощности от какъвто и да е вид, въпреки изградените зелени мощности. Изграждането на повече соларни мощности ще е решението на този проблем с нуждата от огромни мощности за охлаждане през лятото заради жегите.. случайно или не, фотоволтаиците произвеждат най-много енергия именно тогава. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 1 година Някой пак цопна в зеления киреч. Първият път беше Тексас посред зима. Сега и лятото не им харесва. Явно СО2 е дощъл в повече и никакъв сезон не става за нищо. отговор Сигнализирай за неуместен коментар