Едва 1,4 на сто от българите на възраст между 25 и 64 години са участвали в различна форма на обучение през изминалата година. Това показват данни на Евростат. Така страната ни се нарежда на последно място в Европейския съюз по нива на учене през целия живот, а според тях функционалната неграмотност сред учениците е все по-осезаема, което поставя препятствия пред развитието им вбъдеще.
Статистиката за пореден път повдига въпроса произвеждат ли университетите подготвени кадри за пазара на труда. Кое е по-важно за работодателите днес: дипломата или практическите умения? Тази тема ще бъде на фокус в дебата на новия формат на „Директно“ днес, на 15 октомври, от 17:50 часа по Bulgaria ON AIR.
Къде се крие истината и двете гледни точки на въпроса ще представят председателят на Съвета на ректорите проф. Миглена Темелкова и Георги Първанов от Българската конфедерация по заетостта, а водещ на дебатът ще бъде Димитър Абрашев.
Защо с всяка година намалява делът на хората в България, които искат да придобиват още знания, какво е нивото на образование у нас и какви са пробойните в образователната система? На тези и още въпроси ще отговарят гостите в дебата на „Директно“.
Не пропускайте новия вълнуващ и още по-директен формат на предаването днес, от 17:50 часа, по Bulgaria ON AIR. Може да зададете своите неудобни и важни въпроси към гостите в дебата във Facebook страницата на предаването, както и на имейл direktno@bulgariaonair.bg.


1500 души дойдоха на погребение.... на 12-годишен миниван
Градската елха във Варна грейна с тържествен концерт (СНИМКИ)
Черно море потопи ЦСКА в дъжда на "Тича"
Скоро: Озоновата дупка ще изчезне непълно
Тъжна вест! Почина един от най-големите архитекти в историята
България с рекорден ръст на онлайн продажбите за Черния петък в Европа
Кой ще замести Хасет в Белия дом, ако стане шеф на Фед
Жизнено важната търговия на Русия с петрол в Индия е в упадък, но не и изчезнала
Глобата от 140 милиона долара на Мъск показва, че ЕС губи самообладание
ChatGPT спечели правото си да се саморегулира. Това може да се развие зле
BMW превъртя играта: Тествахме новото iX3
Най-бързата кола на XX век беше продадена за над 25 милиона долара
Какви са основните проблеми на 1.2 TSI на Volkswagen
Топ 10 на най-устойчивите на ръжда коли на старо
Кога са изобретени електрическите прозорци
Българската икономика расте 2-3 пъти по-бързо, отколкото средната на европейско ниво
„Черно море” потопи ЦСКА в деня на моряците
Оставка на правителството няма да е заплаха за България в Еврозоната
„Байерн” надигра „Щутгарт” с хеттрик на Кейн
Божидар Божанов: По всичко изглежда, че провокаторите са действали с МВР