Комисията за финансов надзор (КФН) е одобрила проект за първично публично предлагане на емисия акции за увеличение на капитала на „Софарма билдингс“ АДСИЦ.
Емисията е в размер до 3 249 950 броя обикновени, поименни, свободнопрехвърляеми, безналични акции с право на глас, с номинална стойност 1 лев и емисионна стойност 1,86 лева всяка.
Капиталът на дружеството ще бъде увеличен само ако бъдат записани и платени най-малко 1 624 975 акции, т.е. могат да бъдат набрани между 3,022 млн. лева и 6,045 млн. лева.
КФН е вписала емисията, която е в процес на емитиране, в регистъра на публичните дружества и други емитенти на ценни книжа, воден от КФН.
Дружеството ще издаде 649 990 права, като всяко право дава право на придобиване на 5 нови акции. Инвестиционен посредник, избран да обслужва увеличението на капитала, е „София Интернешънъл Секюритиз” АД.
Свързани компании:
* Допълнена информация


Вижте кои са най-устойчивите на ръжда коли на старо
Спипаха поредния варненец с дрога
Арестуваха варненец, системно отказвал тестове за дрога на пътя
1500 души дойдоха на погребение.... на 12-годишен миниван
Градската елха във Варна грейна с тържествен концерт (СНИМКИ)
Може да видим връщане под 4000 долара за тройунция при златото
С новия дълг не се увеличава производителността, а пада върху младите
България с рекорден ръст на онлайн продажбите за Черния петък в Европа
Кой ще замести Хасет в Белия дом, ако стане шеф на Фед
Жизнено важната търговия на Русия с петрол в Индия е в упадък, но не и изчезнала
BMW превъртя играта: Тествахме новото iX3
Най-бързата кола на XX век беше продадена за над 25 милиона долара
Какви са основните проблеми на 1.2 TSI на Volkswagen
Топ 10 на най-устойчивите на ръжда коли на старо
Кога са изобретени електрическите прозорци
Джеймс Камерън все още е лудо влюбен в звездата си от „Титаник“ Сузи Еймис
Кейт Уинслет дойде с красив млад кавалер на червения килим
Бърнаут или липса на витамини?
Големият проблем на 2025 година е увеличеният капитал на Българската банка за развитие
Тимчо Муцунски: ЕС има желание да помогне за развитието на диалог, насочен към намиране на решение с България