Мразовитото време в Германия и други части на Европа заплашва да доведе до мащабни прекъсвания на придвижването по пътищата, на железниците и полетите, докато регионът се подготвя за снеговалежи и големи заледявания, пише Bloomberg.
Операторът на летището във Франкфурт отмени повече от половината полети, планирани за сряда, а метеорологичната служба на страната предупреди за „изключително черен лед“ (бел. ред. – изключително тънък лед, който е практически невидим) на югозапад и посъветва шофьорите да не излизат. Жп операторът Deutsche Bahn заяви, че снегът и ледът могат да причинят закъснения и отмяна на влакове и да ограничат максималната скорост на неговите високоскоростни влакове ICE до 200 километра в час.
Ниските температури доминират в Северна Европа през последните няколко дни. Очаква се студът да се засили в Германия и части от Франция до събота. Междувременно Обединеното кралство преживя най-студената си зимна нощ досега, обяви в публикация в X (Twitter) метеорологична служба.
От неделя се очаква по-меко време. Очаква се следващата седмица температурите в Лондон, Париж и Франкфурт да достигнат върхове от над 10 градуса по Целзий, доста над обичайните нива за сезона.
Очаква се температурите в Европа да станат още по-ниски, преди да започне повишение. Графика: Bloomberg L.P.
Засега обаче екстремните студове продължават да създават предизвикателства на много места.
Националната метеорологична служба на Швеция издаде оранжев и жълт код за части от западното и източното крайбрежие, тъй като „интензивна система от ниско налягане“ нахлува от запад, носейки обилни снегове.
Полет на Air France-KLM, пътуващ за Амстердам, остана в снега в Гьотеборг на път за пистата, твърдят местни медии, които заявиха, че няма пострадали. Самолетът все още не беше излетял късно сутринта, показа справка в уебсайта на летището.
“Ще бъдат трудни 24 часа, що се касае до времето в големи части на Швеция”, коментира метеорологът Сверкер Хелстрьом.


Куриер де Балкан: България блести на международната сцена с Джирото и победа на Евровизия
Голяма бяла акула е заснета в централната част на Средиземно море
Световните конфликти достигнаха връх през 2025 г.
Директорът на „Евровизия“ : България впечатли с изключително бързата реакция на институциите
Зеленски пред „Гардиън“: Русия губи инициативата, а войната постепенно се обръща в полза на Украйна
Петте елемента в изграждането на учителя: Липсата на една брънка скъсва веригата
Великобритания трудно ще възстанови щетите от Brexit върху икономиката си
Износът и вносът на Китай скочиха през май благодарение на AI
Поръчките на петролни супертанкери надминаха рекорда от 2008 г.
Бунтът срещу центровете за данни заплашва бъдещето на AI
Една грешка създаде златните джанти на Subaru
Изкуственият интелект на TikTok вече е в 7 милиона коли
Новото Audi Q7 – само дизел, Matrix LED и три окачвания по избор
Защо фабричните гуми са различни от тези, които си купувате от магазина
BYD се включи в атаката срещу Ferrari
Само 3500 долара: новият украински прехващач на Shahed привлича внимание
Полицията проверява незаконна помпена станция за над 500 000 лв. на яз. "Студен кладенец"
Приятелите на Джей Ло се надяват тя да даде шанс на Брет Голдстин
Диетата MIND: Шест храни за здрав мозък
преди 2 години Аре на зеления хайвер! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 2 години n o v i n i отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 2 години *** - *** wtf ценз0ра отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 2 години А накакъв коментар от зеленясалия фелен и компания - automedia.investor.bg/a/2-***/55975-brutalnite-studove-v-chikago-blokiraha-mnogo-elektromobili ? отговор Сигнализирай за неуместен коментар