Nike ще намали глобалната си работна сила с около 2%, докато гигантът за спортно облекло продължава да полага усилия за свиване на разходите, за да се противопостави на по-слабите перспективи за продажбите и нарастващата конкуренция, пише Bloomberg.
Базираната в Орегон фирма не предоставя информация за броя на служителите, които ще бъдат засегнати, но в момента тя има около 83 700 работници по целия свят.
„Действията, които предприемаме, ни поставят в позицията да определим правилния размер на нашата организация, за да се възползваме от най-големите си възможности за растеж, тъй като интересът към спорта и здравето никога не е бил по-силен“, гласи изявлението на Nike.
Съкращенията на работни места следват новините от декември, че компанията иска да спести 2 млрд. долара разходи, включително чрез намаляване на работната сила и опростяване на продуктовата линия, докато предпазливостта на потребителите натежава върху продажбите.
Новината предизвика понижение на цената на акциите на Nike, които се борят да се възстановят и остават с около 2% надолу тази година.
Съкращенията ще се случат на две фази, сочи бележка на Nike, разгледана от Bloomberg News. Първата фаза ще започне днес и ще продължи през следващата седмица. Втората ще бъде завършена до края на четвъртото тримесечие на компанията.


Ще поскъпнат ли самолетните билети в Европа заради кризата в Иран?
ЕС активно ще следи разпространението на хантавируса
Кой избива делфините в Черно море?
Българите са сред най-малкото пътуващи с влак в ЕС
Опасно време през уикенда, възможни са валежи до 50 литра на квадратен метър
Лагард: Намираме се в повратен момент за реформирането на ЕС
Завръщането на Тръмп води до отлив на $3 млрд. китайски инвестиции във ВЕИ
Заплахата на Си затвърди Тайван като главен риск в отношенията между САЩ и Китай
Си обеща, че Китай ще отвори икономиката си още повече към света
Задържането на кораб край ОАЕ усложни усилията на САЩ за мир с Иран
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
Ботев Вр спечели срещу Монтана в дербито на Северозапада
Община Велинград доброволно пресуши Клептуза: Кой е наредил строителни дейности?
А1 и MAX Sport излъчват Диамантената лига в Шанхай с Божидар Саръбоюков
Кралица Камила блесна на стилно градинско парти в Бъкингамския дворец
Рашков: Няма хипотеза, според която политик да е заплашван 20 години