PlanDelta, българският финтех стартъп разработващ решения за гъвкаво финансово планиране, наскоро набра нови 2,3 милиона евро рисков капитал. Кръгът е ръководен от международния инвеститор RTP Global, фонд, който в миналото е подкрепял компании от ранга на SumUp и Delivery Hero.
В кръга се включват и 17 бизнес ангели, много от които са настоящи инвеститори в първия български еднорог Payhawk. PlanDelta ще използва инвестицията, за да излезе официално на пазара в началото на 2023 година и да разшири своите екипи във Великобритания, Холандия и България.
Тази новина е обявена точно една година след първата инвестиция, получена от PlanDelta - 350 хил.евро в кръг, воден от базирания в София фонд за рисков капитал Eleven Ventures. През 2022 г. българският стартъп получава силна клиентска валидация и активен интерес от страна на инвеститори.
„Първоначалната ни идея не беше да набираме нови средства толкова скоро. Въпреки това с нас се свързаха много международни инвеститори, които бяха добре запознати с възможностите на нашия пазар. Валидирахме нуждата от нашия продукт с MVP и въпреки че нямахме никакви приходи, успяхме да спечелим доверието на инвеститорите благодарение на силната ни пазарна валидация“, коментира Мартин Миланов, съосновател и главен изпълнителен директор на PlanDelta.
С мисията да позволи на малки и средни бизнеси да бюджетират по гъвкав и интуитивен начин, PlanDelta предлага на малки и средни предприятия достъп до платформа за финансово планиране и анализ (FP&A), която е значително по-достъпна от алтернативите на пазара. Първият модул на платформата – “Управленско счетоводство” е планиран да бъде пуснат на пазара в началото на 2023 г.,а вторият модул “Финансово планиране” - в средата на следващата година.


Автомобил се заби в стена във варненското село Искър, 18-годишният шофьор е с травма на главата
Асен Василев: Радев ни вкара във войната само за два месеца
БАБХ затвори три заведения в Тузлата заради използване на непроверена вода
Черно море привлече Иван Тасев
Полицията: Собствениците на унищожения аква парк във Варна все още не са подали информация
Фешараки: Би трябвало да следим горивата, не петрола, част 3
Фешараки: Би трябвало да следим горивата, не петрола, част 2
Фешараки: Би трябвало да следим горивата, не петрола, част 1
Закупените от България антидрон системи не могат да защитят границите
Ефектът "Евровизия": От три дни музика до цял сезон туризъм
Eлектрически SUV надхвърли 1000 км пробег
Модата на кросоувърите няма да подмине и Peugeot 308
Skoda се насочва към природен газ въпреки загубата на мощност
Радикална промяна за новия Hyundai Tucson – той е квадратен
Китайски гиганти пренасят спора си в Европа
БАБХ затвори три заведения край Тузлата, ползвали съмнителна вода за готвене
The Guardian: Дали Румен Радев запълва празнината, оставена от Орбан в ЕС?
Бялото братство посреща Божествена Нова година в Рила (СНИМКИ)
Дават 170 млн. евро компенсация на фермерите заради кризата Близкия изток