Испанският министър-председател Педро Санчес заяви, че решението на САЩ да спрат кръга от глобални мита може да послужи като начин да се отвори „врата за преговори“ и следователно да доведе до споразумение.
Санчес говори на бизнес форум днес по време на посещението си във Виетнам. След това той се отправя към Китай, където ще се срещне с президента Си Дзинпин.
В сряда правителството на Си отново отвърна на удара на Тръмп, като повиши митата върху американските продукти до 84%. Това допълнително разклати пазарите в САЩ и по света. Администрацията на Тръмп предупреди Европейския съюз (ЕС) да не се ориентира към Китай и да не се отдалечава от САЩ.
Министърът на финансите Скот Бесънт заяви, че търсенето на по-тесни връзки с Китай като начин за справяне с митническия разрив би било „прерязване на собственото ви гърло“. Правителство на Санчес, което настоява ЕС да се сближи с Китай, отхвърли натиска. Испанският лидер се опитва да привлече китайски инвеститори и да затвърди политическото си партньорство с Пекин.
Вижте и останалите новини във видеото.
Всички емисии от рубриката може да гледате тук.


Къде са най-опасните пътни отсечки във Варна
Унгарската МОЛ иска да купи чуждестранните активи на "Лукойл"
Защо плащаме скъпо за храна с неясен произход?
Освен че няма риба, намаляват и рибарите
Наша съседка е най-доброто място за пенсиониране
Дьоре от Hensold: Очаквам стоманено десетилетие
Мозъчни интерфейси и метавселени – докъде стига бъдещето на игрите?
Hensold: Пазарите са водени от настроението
Hensold очаква до 10-15г военните разходи да продължат
Hensold подкрепя някои доставчици на автопроизводителите в Германия
Китайски електромобил се разцепи при странна катастрофа
Един от най-добрите двигатели на Audi навърши половин век
Pininfarina възроди първото поколение на Honda NSX
Японски компании съдят администрацията на Тръмп заради митата
Bosch и Maserati ще спасяват ДВГ с водород
Османската династия ще съди турчин, живеещ в САЩ, представящ се за османски принц
3 зодии с шанс за изненадващи парични постъпления около пълнолунието на 4 декември
Аманда Сейфрид на 40 - актрисата блесна до Сидни Суини на червения килим
Суперхрани, които са бюджетни
Тайланд разреши алкохола от 14 до 17 часа