Широкият индекс Dow Jones Stoxx 600 се понижи с 0,2 на сто вчера до 389,47. По-тесният DJ Stoxx 50 падна с 0,4 на сто до 3867,53. Индексът Euro Stoxx 50 - бенчмарк само за 13-те страни, въвели еврото, също падна с 0,4 на сто и затвори при нива от 4422,62 пункта.
Споменатите по-долу компании имат потенциал за по-големи ценови движения днес поради характера на новините, свързани с тях:
Alitalia SpA (AZA IM): Министърът на финансите на Италия Томазо Падоа-Шиопа ще разговаря днес с комисията по транспортните въпроси на италианския парламент за продажбата на част от губещата държавна компания. Вчера акциите се понижиха с 2,73 евроцента, или 3 на сто, до 0,8713 евро за ценна книга.
Bayerischen Motoren Werke AG (BMW GY): Най-големият производител на луксозни автомобили в света ще премести производството на BMW X3 в Южна Каролина, за да намали валутния риск. Акциите се понижиха на последната търговска сесия с 23 цента, или 0,5 на сто, до 49,69 евро за брой.
Deutsche Bank AG (DBK GY): Най-голямата европейска инвестиционна банка по приходи планира да разшири дейността си на стоковите пазари тази година. Вчера акциите паднаха с 91 евро цента или с 0,8 на сто до 115,56 евро за ценна книга.
Renault SA (RNO FP): Вторият по големина производител на автомобили във Франция подписа договор с властите в Москва да удвои капацитета си до 160 000 автомобили на година във фабриката Автофрамос в руската столица. Акциите се повишиха с 1,15 евро (1,1 на сто) до 104,12 евро за акция.
Telegate AG (TGT GY): От компанията съобщиха, че са спечелили дело срещу Deutsche Telecom, чрез което принуждават немския телеком да им плати неустойки за неправомерно използване на информация на Telegate. Акциите на Deutsche Telecom се понижиха с 29 цента, или 1,3 на сто, до 21,71 евро за ценна книга.
Vivendi SA (VIV FP): От подразделението Universal Music Group на Vivendi съобщиха, че печалбата е намаляла с 50 на сто до 57 млн. евро за първото тримесечие на 2007 г. Продажбите са намалели с 9 на сто до 1,03 млрд. евро. Вчера акциите на Vivendi поскъпнаха с 33 цента, или 1,1 на сто, до 31,18 евро за ценна книга.


Българските и унгарските депутати с най-високи заплати в ЕС спрямо минималната заплата
Много българи излетяха в Космоса с акциите на "Спейс Екс", но скоро ще се приземят
Икономист: Българите обедняха наполовина
ЕС изостава в надпреварата за изкуствен интелект заради собствените си регулации
Евростат: България е на пето място в ЕС по предотвратима смъртност
Н. Митева: Липсва основополагащ обществен консенсус в образованието
Станишевски: Хората в Европа искат да работят за амбициозни компании
Станишевски: Искаме ElevenLabs да е глобална
България може да играе важна роля в ЕС с добива си на основни метали
Състоянията на най-богатите в света нарастват с рекордните $336 млрд. за един ден
Audi възроди A6 allroad, за да се бори със скучните SUV
Джейсън Стейтъм добави още една легенда към колекцията си
Porsche патентова двигател 3 в 1
Електрическото BMW X5 ще има батерия от 141 кВтч за Европа
Умалено копие на двигател на Ferrari се продава по-скъпо от нова Dacia
Икономист: Тревожно е, че не е ясно какво се случва с бюджета
Травис Баркър и Кортни Кардашян загубили бебе
САЩ разкриха опасна технология на танкери от „сенчестия флот“
Стоянов: Заеми се теглят, когато няма средства в бюджета