Представители на Япония и САЩ се събират днес и утре във Вашингтон за търговски преговори с надеждата да решат бързо част от споровете си, предаде агенция Франс прес, цитирана от БТА.
Също както и при проблемите си с другите свои големи партньори - Китай и страните от ЕС - президентът на САЩ Доналд Тръмп твърди, че търговията с Япония не е балансирана и настоява пред Токио да отвори повече пазара си за американските стоки и най-вече за селскостопанското производство.
През 2018 година САЩ отчетоха търговски дефицит от 67,62 милиарда долара (без сектора на услугите) с Япония, която е голям търговски партньор. Двустранната търговия между Вашингтон и Токио е над 280 милиарда долара, според службата на постоянния търговски представител.
Постоянният търговски представител Робърт Лайтхайзър, който през октомври обяви намерението си да договори споразумение за свободна търговия с Япония, днес отново ще се срещне на масата на преговорите с министъра, отговарящ за икономическото развитие на Япония Тошимицу Мотеги.
Дискусиите могат да се окажат деликатни, защото сегашният обитател на Белия дом показа на няколко пъти несговорчивост спрямо други търговски партньори, които определя като нелоялни, отбелязва АФП.


Електромобилите с голям пробег се превръщат в проблем
Какво време ни очаква в понеделник?
Обърната кола стои в канавката край Кичево вече втори ден
Приключенец ще обиколи България с "Балканче" (ВИДЕО)
САЩ и Иран постигат напредък в преговорите, Ормузкият проток е отворен
Основан от българи стартъп помага на счетоводителите в най-сложните им задачи
Иранската диаспора в САЩ е разделена относно подкрепата си за националния отбор
Брекзит беше избор на сърцето, а не на разума
Филмът „Денят на истината“ подчертава маркетинговата дилема на Холивуд
Последното Lamborghini с чист V12 вече струва двойно
Ford жертва по един двигател на ден, за да реши големия си проблем
Електромобилите с голям пробег се превръщат в проблем
Най-добрият двигател на Maserati става хибрид, но не и PHEV
Бъдещата българска кола: Тествахме Ora 5, която от зимата ще се прави в Ловеч
Арестът на приятеля Трабер - готви ли се ФСБ за ерата "след Путин"?
Първи ден на лятото: Слънце, жега, но на запад дъжд и градушки
Как да се предпазите от кърлежи това лято?
преди 7 години 38,138,664 е точната бройка на получаващите купони за храна в САЩ към 05,04,2019 отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години 52 000 000 души на купони за храна,да не се налага да си я вземат с патлака!!!! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години Бяха платежоспособни, докато не станаха 40 000 000 на талони за храна.Засекретиха данните, а сега неофициално са 52 000 000 !!!!! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години Принципно си прав, но най-могъщото търговско оръжие на САЩ изобщо не е от военния им арсенал. То се нарича: "300 милиона платежбоспособни консуматора." отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години А Япония дали знае, че преговорите вече са приключили... това е въпроса. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години Какво каза Вили Бранд:В Германия не можем да кажем амин, докато в САЩ още се молят....( https://***.youtube.com/watch?v=sDjC_69h2Fg )Ааа, Япония дали знае, че с нея са започнали преговори?Кой на кой стол ще седне, може и да знаят, но това не променя.... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години "Русия е на колене от санкциите"...поредният промит мозък!Я тука нещо за флашване на чипа:https://***.youtube.com/user/ShkolaFaberlic/videos(особено последното видео) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години Едно време държави които имат военно присъствие в други държави ги наричахме империи, а другите васали. Не че нещо ама НАФТА се подписа доста бързо, Корея също бързо клекна, Европа се е нас-рала и правят отстъпки след отстъпки. Русия е на колене от санкциите, а арабите са в пълна зависимост от тях. Само Китай се държеше, но и те ще клекнат до средата на годината. Така, че за каква несговорчивост ми говорят тук. отговор Сигнализирай за неуместен коментар